כללית חדשה ביוקנעם

בטכס חגיגי במעמד ראש העיר יוקנעם – סימון אלפסי- נחנכה המרפאה הרב תחומית שהקימה כללית ביוקנעם
 

חנוכה דו משמעית השבוע: במהלך ימי החנוכה נערך הטכס הרשמי, בו נגזר הסרט וצויינה פתיחתה הרשמית של המרפאה המרשימה שהקימה כללית בעמק השלום ביוקנעם.

הטכס נפתח בהדלקת נר שלישי של חנוכה על ידי רב העיר מיכאל ועקנין. בהמשך, הודתה מנהלת המרחב, פרופ' מ"ק חן שפירא לרבים שאיפשרו מימוש החזון של הקמת מרפאה בסטנדרטים גבוהים כל כך ביוקנעם והדגישה במיוחד את תרומתו של ראש העיר מר שמעון אלפסי, שסייע ודחף לא מעט לקראת מימוש הפרוייקט שהצעיד קדימה את הרפואה ביוקנעם והסביבה, על אף קשיים רבים שהתעוררו בדרך.

 

מופעלת במרפאה רפואה יועצת עם מיטב המומחים במגוון מקצועות הרפואה. צילום: כללית

מופעלת במרפאה רפואה יועצת עם מיטב המומחים במגוון מקצועות הרפואה. צילום: כללית

 

פרופ' שפירא הדגישה כי המרפאה החדשה היא מימוש החזון בכללית לסגירת פערים ברמת שרותי הבריאות, מתוך השקפה שתושבי הפריפריה זכאים לשרות ברמה ובתנאים שאינם נופלים מזו הניתנת במרכז הארץ. אכן, המרפאה הרב תחומית מעניקה למבוטחי כללית ביוקנעם ובסביבתה רפואה ברמה גבוהה ועם מגוון שירותים גדול ואיכותי.

ראש העיר אלפסי ציין כי המרפאה החדשה היא נדבך משמעותי לרפואה ולבריאות בעיר שמובילה את נושא קידום הבריאות והוא שמח על כי תרם למימוש החלום והחזון. בהקשר זה ציין גם את שיתוף הפעולה הטוב עם אינג' שלמה פרי, מנהל המחוז בכללית עד לפני שנה, שהגיע אף הוא לברך בטכס וסקר את הקשיים הרבים שנערמו בדרך עד להקמת המרפאה.

אלפסי הוסיף שהוא פועל לכך שתושבי יקנעם יקבלו את מירב השירותים הציבוריים והאזרחים בסמוך למקום מגוריהם. הוא שמח שמח ומוקיר את כללית על כך שמעתה תושבי יקנעם לא יאלצו לנסוע עד לחיפה או זבולון בקריות , לקבלת מיטב שירותי הבריאות, להם הם זקוקים. הוא סיכם את דבריו ואמר "אין דבר העומד בפני הרצון".

המרפאה החדשה כוללת מרפאה ראשונית, מתחם רפואת ילדים עם 4 מומחיות ברפואת ילדים להן תת התמחויות, טיפת חלב, מכון חדיש ומרווח להתפתחות הילד ומרפאה יחודית באיזור לטיפול בהשמנת ילדים.

כמו כן, מופעלת במרפאה רפואה יועצת עם מיטב המומחים במגוון מקצועות הרפואה, כולל מחלקת נשים, שבה יש גם שירות יחודי לגינקולוגית ילדות ונערות.

בתוך זמן קצר יופעל במקום מכון הדמיה חדיש ויפתח מוקד לילה של ביקור רופא.

פרופ' שפירא ציינה גם שהמרפאה הוכנה עם תשתית ממוגנת להפעלת שירות גם בשעת חרום וכי היא נבנתה בתפיסה ידידותית לסביבה, גם בחומרי הבניה וגם בתכנונה כמרפאה ירוקה.

ברכות נשאו גם על ידי ד"ר סוניה כרכבי, מנהלת מינהלת כרמל האחראית על האיזור בכללית וד"ר דקלה אגור, מנהלת המרפאה שהדגישה את התפסיה של צוות המרפאה כמקדמת בריאות ועל כן, פועל בה מרכז סדנאות בריאות מגוונות ויתקיימו תהליכים בתחום הקניית אורח חיים בריא. ד"א אגור גם שותפה בוועדת הבריאות בעירית יוקנעם.

הדובר האחרון היה מר יצחק מרום סמנכ"ל כללית וראש חטיבת הלוגיסטיקה והתשתיות בכללית, שציין כי כללית גאה על כך שהקימה לראשונה מרכז רפואי עבור יישוב של כ-30,000 איש בלבד מרפאה עם מגוון שירותים ותשתיות כה גדול מתוך ראייה לעתיד ואמונה שגם תושבי איזורים מרוחקים זכאים לקבל את מיטב השירות הרפואי.

האירוע המרגש לווה בהופעה בהתנדבות של הזמרת בת העיר שמרית גל, שהקסימה את הנוכחים בשירתה.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות