מכבי מגיעה לדניה

מרפאה חדשה למכבי שירותי בריאות בשכונת סביוני דניה וקדמת דניה. מכבי היא הקופה הראשונה שפותחת מרפאה באזור ותקל על התושבים שעד כה צרכו שירותי רפואה באזורים מרוחקים
 

ד"ר מנחם מנג'רסקי, רופא במכבי כבר שלושים שנה, יהיה אחד מהרופאים הבכירים שהצטרפו לצוות המרפאה. צילום: מכבי

ד"ר מנחם מנג'רסקי, רופא במכבי כבר שלושים שנה, יהיה אחד מהרופאים הבכירים שהצטרפו לצוות המרפאה. צילום: מכבי

מכבי ממשיכה להתרחב בחיפה ופתחה מרפאה חדשה באזור סביוני וקדמת דניה. המרפאה תעניק שירותי רפואה לאלפי תושבים מבוטחי מכבי.

המרפאה החדשה תעניק שירותי רפואה מגוונים ביניהם רופאי משפחה וילדים, רופא נשים, אורטופד, חדר אחיות חדיש ומקצועי בו ניתן יהיה לבצע בדיקות דם ובדיקות מעבדה ובהמשך יפתחו גם סדנאות לקידום בריאות כמו הפסקת עישון, תזונה נכונה ועוד.

ד"ר מנחם מנג'רסקי, רופא במכבי כבר שלושים שנה, יהיה אחד מהרופאים הבכירים שהצטרפו לצוות המרפאה. מעבר להיותו רופא, מנחם הוא גורו לקידום אורח חיים בריא. אירוע שטלטל את חייו לפני מספר שנים גרם לו לשנות את אורח החיים והיום הוא מתנדב ומייעץ למטופלים ובכלל, כיצד לעשות זאת כמוהו.

"לפני מספר שנים עברתי אירוע לב שהגיע בעקבות עישון מאסיבי וניהול אורח חיים לא בריא, בלשון המעטה. האירוע גרם לי לחשב מסלול מחדש ולשנות לגמרי את אורח חיי כי הבנתי שהחיים שלי בסכנה".  מאז, מנג'רסקי הפסיק לעשן והחליט להעביר הלאה את הבשורה.במסגרת תפקידו, הוא מעודד את מטופליו להפסיק לעשן על ידי סדנאות שהוא מעביר בהתנדבות במשך שניםבהם  הוא מציג את משנתו לגבי הפסקת עישון. "אחד הדברים החשובים שאני מדגיש בתחילת כל הרצאה, זה שהכול נמצא בידיים שלך ושסיגריות זה סוג של סם נגיש מידי. חייבים קודם כל להבין זאת. אחרי השלב הזה, משלימים את התהליך בשינוי תזונה ופעילות גופנית. לכל מסר יש שיטה מיוחדת להגיע לראש וללב שלנו, צריך רק למצוא את הדרך הנכונה אצל כל מטופל." כך מסביר מנג'רסקי.

"יש עשרות מטופלים שהפסיקו לעשן בזכותי ועד היום מודים לי. בנוסף להפסקת העישון, הם זכו  בכל מיני יתרונות כמו ירידה במשקל, ירידה ברמות הסוכר, שומנים בדם, כך שמי שמרגיש את השינוי יהיה לו קשה לחזור אחורה"

במרפאה החדשה בדניה הדגש יהיה בראש ובראשונה הפנייה אל האוכלוסייה הצעירה והפעילה,שעובדת סביב השעון ולעיתים מזניחה את הבריאות. מטרת הרופאים במרפאה החדשה בדניה תהיה לחבר אותם לאורח חיים בריא, כדרך חיים ולא להגיע למרפאה רק אם הם חולים. "מטופל לא צריך להיות חולה בשביל לשאוף להיות בריא" אומר מג'נסקי .

המרפאה החדשה שהוקמה במרכז הכרמל, קרובה למקומות בילוי ושואפת להעלות את מודעות הצעירים לבריאותם.  "כיום, כולם מבינים שבריאות זה כמו טנגו. המטופל מוכרח לשתף פעולה ולרצות את השינוי, כדי שהוא יקרה. אני כמטפל, יכול לרצות מאוד אבל אם אין לי פרטנר- זה פשוט לא יקרה. היתרון שלי הוא שגם אני הייתי במקום של המטופלים. עישנתי, התזונה שלי הייתה לקויה ואני יודע בדיוק מה הם צריכים לעבור כדי לעשות שינוי. הייתי שם ולכן אני יודע איך לדבר אליהם בצורה שתניע אותם לשינוי אמיתי".

המרפאה החדשה החלה לפעול לפני כמה ימים וצוות המרפאה מזמין את תושבי השכונה לקבוע ביקור שגרתי אצל הרופא הילדים או המשפחה כבר בשבועות הקרובים כדי לבצע בדיקות תקופתיות.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות