פרס לרופא שמטפל בחולים קשים בביתם

פרס מנכ"ל כללית הוענק לפני כשבוע לד"ר סיון אקסלרוד רן, מנהל אשפוז בית ביחידה להמשך טיפול של כללית, שמכונה על ידי מטופליו: "המלאך שלנו"
 

 

ד"ר אקסלרוד מקבל את הפרס. רואים בו קודם אדם, שכן קיים בו השילוב המנצח של מקצועיות ראויה לשבח, עם אנושיות וחמלה. צילום: כללית

ד"ר אקסלרוד מקבל את הפרס. רואים בו קודם אדם, שכן קיים בו השילוב המנצח של מקצועיות ראויה לשבח, עם אנושיות וחמלה. צילום: כללית

"המלאך שלנו", כך מכנים אותו המטופלים של ד"ר סיון אקסלרוד, מנהל אשפוז בית בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי, שמקבל כנציג מחוז חיפה וגליל מערבי את פרס מנכ"ל כללית.

בתפקידו הוא מופקד על שירות ייחודי ביותר שבו מטופלים בביתם למעלה מ- 200 חולים קשים המרותקים למיטתם, מונשמים ולעתים בשלבים האחרונים לחייהם. הטיפול בבית ניתן על ידי צוות רב מקצועי שמגיע אליהם עד לבית במערך ייחודי שהקימה כללית ומוביל ד"ר אקסלרוד. כך נחסך מהם אישפוז ממושך משך חודשים ואף שנים רבות. למעשה, ד"ר אקסלרוד מנהל "מחלקה" ענקית הפזורה בבתיהם של מטופלים מבכל רחבי האיזור בחיפה, בעמק, בקריות ובגליל מערבי– אתגר גדול אותו הוא מממש בהצלחה רבה ובעזרת צוות מסור, הכולל אחים ואחיות, עובדים סוציאליים, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק ועוד.

בנימוקים להענקת הפרס על ידי מנהלת המרחב, פרופ' מ"ק חן שפירא ומטה המחוז,בטכס חגיגי שנערך בתאטרון מוצקין, צויין כי ד"ר סיון הוא רופא מיוחד במינו ומהווה מודל לחיקוי. עמיתיו לצוות ומטופליו רואים בו בראש ובראשונה אדם, שכן קיים בו השילוב המנצח של מקצועיות ראויה לשבח, עם אנושיות וחמלה.

הוא מקצוען, קפדן ומשקיען, יחד עם  היותו רגיש ואכפתי. מגלה אמפתיה וסובלנות  אין קץ כלפי החולים, בני המשפחה והמטפלים הסובבים ומתבלט בגישתו המרגיעה והמחבקת, תוך נכונות לסייע בכל עת ובהתראה קצרה.

 

 

הוא רואה במטופל ובמשפחתו יחידה טיפולית אחת, דואג לשתף את בני המשפחה בתהליך הטיפולי ולהדריך אותם, במטרה לאפשר למשפחה להיפרד, לסגור מעגלים, ולאפשר לאדם למות בכבוד.

הוא אינו שוקט על שמריו ובימים אלה, שוקד על פיתוח והרחבת השירות עבור חולים נוספים שמתמודדים עם מחלה סופנית ושותף פעיל ליוזמות, כמו הקמת מרפאה לטיפול בחולי ALS במרחב.

ד"ר סיון עושה עבודת קודש בשקט ובענווה ומדגיש  כי חבריו ליחידה שותפים מלאים לפרס.

לקול מחיאות כפיים סוערות של מאות מעובדי כללית ובני משפחתו  הוא הוזמן לבמה, מלווה ע"י ד"ר חנא ליוס, מנהל היחידה להמשך טיפול, שבמסגרתה פועל אישפוז בית, לקבלת ההורה היוקרתית.

במהלך הטכס הוענקו תעודות לעובדים המצטיינים של כללית לשנת 2016:

תאיר נוימן, קרן אלקלעי שחף, ערין ח'טיב אל עבאסי, מוחמד דבאח, צילה יעקובלב ומתנדבת מצטיינת קלרטה סיטקלרו.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות