כשאדיר מילר נותן עצות איך לעשות כסף

בכנס נוער ארצי "עולה לי" שייערך בחיפה יופיעו אדיר מילר, דפני ליף, דפנה לוסטיג ומנכ"ל אינטל ויתנו לצעירים טיפים איך לעושת קריירה וכסף מכישרון

המנטור ואיש הברזל אלון אולמן, יעסוק בהתמודדות עם מגבלות והיכולת לפרוץ את גבולות היכולת. צילום: one frame

המנטור ואיש הברזל אלון אולמן, יעסוק בהתמודדות עם מגבלות והיכולת לפרוץ את גבולות היכולת. צילום: one frame

כ – 1500 בני נוער, תלמידי כיתות ט' עד י"ב, ייטלו חלק בכנס הנוער הארצי השני "עולה לי" שיוקדש השנה ל"כסף" ככוח המעצב את חיי הפרט והקהילה כאחד. הכנס, יתקיים ביום ראשון ה – 8.3.2015 בין השעות 09:00 – 17:00 במרכז הקונגרסים חיפה ביוזמת המחלקה לקהילה באגף התרבות של עיריית חיפה. עוד שותפים לכנס: הרשות העירונית לקליטת עלייה, משרד החינוך- מנהל חברה ונוער ותכנית "עיר ללא אלימות",

מנכ"ל אינטל ישראל מולי עדן, יפתח את האירוע בהרצאה על בחירת של קרירה מגיל צעיר.  האירוע ימשיך בארבעה מושבים שיתקיימו במקביל: אדיר מילר ועופר שכטר יקיימו את המושב הראשון תחת הכותרת "לעשות כסף מכישרון הוא רק ההתחלה" ויעסקו ביכולת למנף כישרון אישי ליציבות כלכלית.

המנטור ואיש הברזל אלון אולמן, יעסוק בהתמודדות עם מגבלות והיכולת לפרוץ את גבולות היכולת במושב שיתקיים תחת הכותרת "פריצת גבולות לתוצאות".

יוזמת המחאה החברתית וממנהיגיה דפני ליף, תקיים מושב "מה בין כלכלה לחברה".

העיתונאית ומנחת הטלוויזיה, דפנה לוסטיג, תעסוק "בשופניג באינטרנט" ותייעץ כיצד לקנות חכם במקום מותגים.

חברי להקת "סיסטם עלי", שהחלו דרכם כהרכב מוסיקאלי במרכז נוער ופרצו לקדמת הבמה, יקיימו מושב שיישא את הכותרת "להתחיל עם כישרון למנף עם אמונה", בו ישתפו מניסיונם, יעסקו ביכולת לפרוץ גבולות וסטיגמות ויספרו על הדרך אותה עברו עד שהגיעו להצלחה כלכלית.

עופר שכטר. יספר איך עשה כסף ואיך הפסיד אותו. צילום: יוטיוב

עופר שכטר. יספר איך עשה כסף ואיך הפסיד אותו. צילום: יוטיוב

בחלקו השני של היום יעלה עופר שכטר, במופע סטנד-אפ בו יספר על הדרך המהירה אותה עבר להתעשרות ומשם לפשיטת רגל.

המשך הכנס יוקדש לדיבייט בהנחיית דובר העירייה עידו מינקובסקי, בהשתתפות כלכלנים, פעילים חברתיים, אנשי חינוך ובני נוער שיעסקו בנושא הכלכלה החברתית. בני הנוער ילוו את העימות בשלטים עליהם יוכלו להצביע בעד העמדות בהם הם תומכים. בתום הדיבייט יתקיים מרתון קליפים בנושאי כסף וכלכלה. להקת התקווה 6 תנעל את הכנס בהופעה שתחל בשיחה חופשית על הקשר בין אמנות, פרסום וכלכלה.

ראש העירייה יונה יהב: "בני הנוער הם הגורם החשוב ביותר לעתיד המדינה ולהם היכולת להשפיע כבר בשלב זה של חייהם על תהליכי קבלת ההחלטות וליזום פעילויות לטובת בני גילם ורווחתם. כנס החינוך לבני נוער אותו יזמנו בשנה שעברה, הינו הכנס הגדול מסוגו בארץ לבני נוער. הכנס שיהפוך למסורת חשובה בעיר, נועד לאפשר לבני הנוער ללבן נושאים המעסיקים אותם עם מובילי דעת קהל ולחוות חוויה לימודית שונה ומאתגרת המפגישה בין החינוך הפורמלי לחינוך הבלתי פורמלי. נושא  "החינוך הפיננסי", המוביל השנה את הכנס, מהווה אבן דרך משמעותית בדרך להטמעת התפישה כי לבני הנוער אמירה חשובה ומשמעותית בנושאים הנמצאים על סדר היום וכי לפעולה האקטיבית שלהם יש השפעות ממשיות".

 

צילום אדיר מילר: יח"צ קשת


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה