הצופים הנגישים

צופי שבט "להבות" בקרית ביאליק מקבלים את השונה: בפעילות משותפת עם מתנדבי "נגישות ישראל צפון" שמעו חניכי התנועה הרצאה עם סיפור אישי ומושגי יסוד בנושאי מוגבלויות ונגישות

חניכי הצופים עם מתנדבי "נגישות ישראל צפון". צילום: עיריית ק. ביאליק

חניכי הצופים עם מתנדבי "נגישות ישראל צפון". צילום: עיריית ק. ביאליק

מתנדבי נגישות ישראל צפון-נ.י.צ. קיימו ביום ג' 17.2.15 פעילות משולבת של הרצאה והתנסות במוגבלויות השונות אשר הועברה לשכבה הבוגרת (שכב"ג) של צופי "להבות" בקריית ביאליק. הפעילות התקיימה במסגרת המיזמים להרחבת המודעות לנושאי הנגישות וקבלת השונה המתקיימים בשנים האחרונות במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית בקריית ביאליק.

במסגרת פעילות זו, שמעו החניכים הרצאה שכללה סיפור אישי, מושגי יסוד בנושאי מוגבלויות, נגישות וקבלת השונה וכן את סיפור הקמתן של עמותת נגישות ישראל ושלוחתה הצפונית נ.י.צ.

לאחר מכן, התנסו החבר'ה בלקויות ראייה, פיזית ושמיעה כשהמכנה המשותף למשימות הינו משחקי ילדים: משחק קוביות המתבצע בעיניים עצומות או עם כפפות קשיחות על כפות הידיים כהדמיית המוגבלות ומשחק "טלפון שבור"  באוזניים אטומות, עם וללא קריאת שפתיים.

הפעילות היתה מרגשת וכמוה שיתוף הפעולה, השאלות הנבונות ותגובות המשוב שהתקבלו מהשכב"ג. להלן מילים מרגשות שכתב אמיר סלומון ראש הגדוד (הרשג"ד) לאחר הפעילות:

"בוקר טוב, הייתה פעילות מעניינת, מועילה, מאתגרת מאוד וחשובה לא פחות. הם חשו והבינו מה עובר על אדם מוגבל ולדעתי זה היה שיא הפעילות הזו. על כך תודתי העמוקה בשמי כראש השבט ובשם של כל השכב"ג והמרכזים. תבואו על הברכה על הפעילות המבורכת שלכם ותודה על כל העושים במלאכת קודש זו."


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק