ביקור קצין שריון ראשי באורט

קצין שריון ראשי, תא"ל גיא חסון ב"אורט" קרית ביאליק: 27 מתוך 72 הטירונים שסרבו להתפנות לשריון התגייסו לחיל. רבים מהסרבנים אינם מעוניינים להיות באף חיל לוחם

בתמונה: קצין שריון ראשי, תא"ל גיא חסון, וראש העירייה, אלי דוקורסקי, משוחחים עם תלמידות בית הספר אורט קרית ביאליק

בתמונה: קצין שריון ראשי, תא"ל גיא חסון, וראש העירייה, אלי דוקורסקי, משוחחים עם תלמידות בית הספר אורט קרית ביאליק

קצין שריון ראשי, תא"ל גיא חסון, גילה הבוקר (3.1) במפגש עם תלמידי כיתות י"א בתיכון "אורט" קריית ביאליק, כי 27 מתוך 72 הטירונים שסירבו בחודש נובמבר להתפנות לבסיס הטירונים של חיל השריון חזרו בהם והתגייסו לחיל. לדבריו, רבים מהסרבנים סרבו, מאחר וכלל אינם מעוניינים לשמש לוחמים בצה"ל.
תא"ל חסון הוסיף:" אירוע הסרבנים נבע מהרצון של המתגייסים החדשים לקבוע לצבא היכן ישרתו, באיזה תנאים, באיזו יחידה, מתי יצאו הביתה ובאיזו תדירות. זה אומר שהם לא באמת רצו לשרת שירות משמעותי. לכן סיפור הסרבנים הוא מטריד. במקום שאנו נמצאים, אנו רוצים שהנוער יכנס לשעריו של צה"ל ויעשה משהו משמעותי".
בהתייחסו לשילוב הנשים בחיל השריון אמר תא"ל גיא חסון: "היות ומדובר בהחלטה בעלת השפעה עתידית רחבת היקף, יש להתייחס אליה בכובד ראש. זו הזדמנות לשלב את הנשים במערך הלחימה, לאפשר להן להתפתח ולהתקדם וזו כשלעצמה מהפכה רצינית. נשים יותר מבעבר רוצות ומוכנות לתרום ולהיות פעילות ואינן חוששות להשתלב גם במקומות המסוכנים ביותר. נשים וגברים המשרתים ביחד אמורים להיות מסוגלים לבצע את אותן המטלות. החיל לא מעוניין ליצור הבדלים בעקבות מוגבלות פיזית כגון הרמת משאות כבדים, בה תהיה חלוקה של מטלות לבנות בלבד ולבנים בלבד". קצין שריון ראשי ציין, כי הנושא נמצא בבדיקה מעמיקה של הגורמים המקצועיים.
המפגש עם התלמידים הוליד תוכנית משותפת שבמהלכה יבקרו תלמידי כיתות י"ב בבסיס חיל השריון בדרום, יפגשו עם מפקדים ולוחמים, יצפו בתצוגת תכלית של כוחות השריון ויטעמו מהווי הצבא במסגרת הטיול השנתי של השכבה.
ראש העירייה, אלי דוקורסקי, שיזם את מפגש התלמידים עם קצין שריון ראשי בעקבות פרשת הסירוב להתגייס לחיל, הודה לתא"ל חסון על נכונותו להופיע בפני תלמידי "אורט" קריית ביאליק וציין את חשיבות המפגש. דוקורסקי הדגיש שבמהלך המפגש התלמידים היו מרותקים והתרשמו מאוד מהכריזמה של קצין השריון הראשי. ראש העיר אמר: "בקריית ביאליק אנו גאים בשיעורי הגיוס הגבוהים במיוחד הן של הבנים והן של הבנות ורצונם של בני הנוער לבצע שירות משמעותי כחיילים קרביים. חיל השריון זוכה בדרך כלל לביקוש גבוה מבחינת המתגייסים ואני מאמין שהמפגש הבלתי אמצעי של קשנ"ר עם התלמידים יגביר עוד יותר את שיעורי הגיוס".
דוקורסקי הזכיר ארבעה מבוגרי בית הספר שתפסו תפקידי פיקוד בכירים בצה"ל ובהם סגן הרמטכ"ל המיועד אלוף אביב כוכבי, אלוף פיקוד העורף לשעבר אלוף (מיל.) אייל איזנברג, קצין רפואה ראשי תא"ל דגן והמזכיר הצבאי של ראש הממשלה תא"ל אליעזר טולדנו.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק