"אני מממן אתכם ולא אתם את תלמידי הישיבה!" אמר דרעי לתלמידי מוצקין וקיבל קריאות בוז

באורט קרית מוצקין נערך פאנל בחירות אחד מהגדולים בארץ, ולא היה משעמם. דרעי תקף את שי פירון והאשים אותו באפליה גזענית. וגם: מה הבטיח שרון גל לעשות עם חנין זועבי. ומי אמר על מי: "הוא לא סמרטוט"

כ-1200 תלמידי תיכון אורט קריית מוצקין, שיוכלו ב-17 למרץ לממש לראשונה את זכותם הדמוקרטית לבחור ולהשפיע, התכנסו הבוקר באולם הספורט של בית הספר לשעה וחצי של פאנל בחירות מהגדולים שנערכו בארץ. נרשם פאנל מסקרן ומסעיר בהנחייתו של ניסים משעל ובהשתתפות ראש העירייה, חיים צורי.
ראש העיר, חיים צורי, אירח בחדר אח"מים מיוחד את נציגי הציבור ופתח את האירוע בדברים חשובים לתלמידים הרבים. צורי הבהיר לתלמידים כי להצביע זו חובה ולא זכות וכי לכל בעל זכות בחירה יש את האפשרות לשנות ולהשפיע ועליהם למלא חובה חשובה זאת.


בזה אחר זה התייצבו נציגי המפלגות הגדולות מול התלמידים ואמצעי התקשורת והציגו את משנתם בנושאים שעומדים על סדר היום, ענו לשאלות התלמידים ואף סיפקו מספר הצהרות והבטחות מסקרנות, שיהיה מעניין לראות האם במבחן התוצאה לאחר שיסתיים הקמפיין והשרים הנבחרים יתיישבו בנוחיות בכיסאותיהם.
ראשון עלה סגן שר החוץ צחי הנגבי, מטעם הליכוד, שגיבה את התעקשותו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לנאום מעל במת הקונגרס האמריקאי, על אף הביקורות הרבות שספג מבית ומחוץ. "ראש ממשלה בישראל הוא לא סמרטוט, והוא יכול להיאבק גם בארצות הברית", אמר הנגבי, והפנה אצבע מאשימה לעבר נשיא ארצות הברית. אצבע מאשימה נוספת הופנתה לעבר המועמד לראשות הממשלה מטעם המחנה הציוני, בוז'י הרצוג, שלדעת הנגבי צריך לצעוד יד ביד עם ראש הממשלה בנושא הגרעין האיראני.

ראש העיר, חיים צורי, הסביר לתלמידים את כובד המשקל של ההצבעה שלהם והיכולת שלהם להשפיע. צילום: ניר שטיינברג

ראש העיר, חיים צורי, הסביר לתלמידים את כובד המשקל של ההצבעה שלהם והיכולת שלהם להשפיע. צילום: ניר שטיינברג

אחריו התייצבה איילת שקד, נציגת הבית היהודי, אחת המפלגות היותר שנויות במחלוקת שלאחרונה עולה לכותרות בעיקר עקב עמדותיה כלפיה הקהילה הלהטב"ית. שקד נשאלה על ידי התלמידים על עמדות מפלגתה בנושא והמשיכה את הקו של המפלגה, בעודה אומרת כי הבית היהודי לא תתמוך בנישואים חד מיניים, אך מוכנה לתת זכויות לאנשי הקהילה. בנוסף, ביקשה שקד מציבור הבוחרים להצביע לראש המפלגת נפתלי בנט ואמרה: "אנחנו יחד עם ביבי נאחוז בהגה ונסובב אותו ימינה".
את המחנה הציוני ייצג בפאנל מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר והפנים הביטחוניות של המפלגה, עומר בר לב, שנאלץ להתמודד עם שאלות שנוגעות למספר 2 ברשימה, ציפי לבני, שהוצנעה במהלך הקמפיין.
מי שסיפק הצהרות לוחמניות במיוחד, אולי כניסיון להתמודד עם המספר החד ספרתי של מנדטים שהסקרים מייעדים למפלגות – הוא שרון גל, איש ישראל ביתנו, שהבטיח שמפלגתו תשנה את המציאות הביטחונית האזורית בשנים הקרובות: "אנחנו נמוטט את שלטון חמאס ונזיז את מכחיש השואה אבו מאזן מהזירה". בנוסף הבטיח גל, למנוע מחברת הכנסת חנין זועבי להמשיך לכהן כאשת ציבור, ואף לחוקק עונש מוות למחבלים, מה שגרר תשואות רמות מקהל התלמידים.

התלמידים שרקו בוז לתשובתו של אריה דרעי בנוגע לשוויון בנטל. צילום: אורן סטלקול

התלמידים שרקו בוז לתשובתו של אריה דרעי בנוגע לשוויון בנטל. צילום: אורן סטלקול

את מרבית האקשן סיפק ראש מפלגת ש"ס אריה דרעי, שנכנס לאולם בסערה לקראת סוף הפאנל ודיבר אחרון. הוא תקף את חבר מפלגת יש עתיד שר החינוך, שי פירון: " משרד החינוך הוציא רשימה של 500 ציונים שעזרו להקים את המדינה והיה שם רק מזרחי אחד. איפה כל המשוררים, איפה כל המזרחיים שתרמו? מה אין מרוקאי או מזרחי אחד שכתב שירה? אני מקווה ששי פירון לא יהיה יותר שר בממשלה ובטח שלא שר חינוך".
דרעי נשאל על ידי תלמיד מהקהל בנושא השוויון בנטל גיוס חרדים ומימון תלמידי הישיבות והגיב בביטול: "אף אחד לא מממן את החרדים, זה הכל סילוף, אני משלם מסים כמו כולם, אני מממן אתכם לא פחות", וזכה לבוז צורם מהתלמידים ההמומים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית מוצקין