הכי שקופים

קרית ביאליק במקום הראשון במטרופולין חיפה ובמקום התשיעי בארץ בין העיריות במדד שקיפות ברשויות המקומיות

 

עיריית קריית ביאליק קבלה את הציון הגבוה 86 נקודות במדד השקיפות. צילום. עיריית ק. ביאליק

עיריית קריית ביאליק קבלה את הציון הגבוה 86 נקודות במדד השקיפות. צילום. עיריית ק. ביאליק

קרית ביאליק נמצאת במקום הראשון במטרופולין חיפה ובמקום התשיעי בארץ במדד השקיפות בין העיריות, כך על פי ממצאי מחקר שערכה עמותת שקיפות בין־לאומית-ישראל. העמותה היא הסניף הישראלי של ארגון Transparency International (TI) העולמי.

המדד שבדק את שקיפותן של 76 ערים בישראל, בחן את הפרמטרים השונים, ביניהם דרכי התקשרות עם הרשות המקומית, מידע שהעירייה חייבת לפרסם לפי חוק חופש המידע, פרסום פרוטוקולים של ועדת תמיכות, פרוטוקולים של ישיבות מועצת העיר, הקוד האתי, תקציב העירייה, מכרזים, פרסום דוחות מבקר העירייה ועוד.

עיריית קריית ביאליק קבלה את הציון הגבוה 86 נקודות במדד השקיפות, כאשר הממוצע הארצי עומד על 61 ובאזור חיפה והסביבה הממוצע עומד על 52 נקודות בלבד. כאמור, קרית ביאליק הגיעה למקום הראשון במטרופולין חיפה והיחידה בין הערים בסביבה שדורגה בקטגוריית A. חיפה נמצאת במקום ה־18 במדד הארצי, קרית מוצקין במקום ה־23, קריית אתא במקום ה-  29, נשר במקום ה־32 וקרית ים במקום ה־33 .

מטרת המדד לקדם את היושרה, השקיפות ונגישות המידע ברשויות המקומיות והוא כולל 14 נושאים, ביניהם: שקיפות כללית ושקיפות כנדרש בחוק חופש המידע, תקציב וארנונה, רכש, חוזים ומכרזים, רישוי עסקים, תכנון ובניה, מידע סביבתי, מענקים ותמיכות, ישיבות מועצה, מבקר העירייה ועוד.

"לא בכדי אנו זוכים באמון הציבור", התגאה ראש העירייה, אלי דוקורסקי. "תהליכי שיתוף הציבור במידע ובקבלת החלטות תורמים להעלאת אמון הציבור במערכת, לייעול תהליכים, מאפשרים לתושבים לבקר את המערכת ולהשפיע. אמשיך לפעול להנגיש את המידע  העדכני לציבור".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק