רומיקס – משחק ללימוד תווים

רומיקס הוא משחק ללימוד תווים. המשחק מתאים לכל אחד שרוצה להעשיר את ידע התווים ובפרט למי שלומד נגינה וצריך לשפר ומהר את הידע שלו בתוים ובסולמות. קלפי המשחק מאפשרים לשחק מגוון משחקים שכולם יחד ולחוד מתרגלים את שפת התווים. רומיקס הוא המשחק היחיד מסוגו שנתקלתי בו לתרגול ולימוד תווים תוך משחק הנאתי.

rumixsaloona

רומיקס Rumix משחק קלפים – משחק ללימוד תווים צילום יחצ

המשחק רומיקס Rumix הוא משחק קלפים – משחק ללימוד תווים. הוא מגיע באריזה קומפקטית ומכיל 4 סדרות קלפים ב-4 צבעים (אדום, צהוב, כחול, ירוק) שבכל סדרה 15 קלפי תוים עם שם התו, 2 קלפי ג'וקר, 3 קלפי מפתח ושקפים של סימני התק  (accidentals) דיאז במול ובקר. עם המשחק מגיע דף המכיל טבלה מלאה של התווים ושמותיהם, וכללי המשחקים. לכל קלף יש צבע ועל גבי כל קלף יש את ציור התו הגרפי ומקרא קטן באנגלית משמאל למעלה עם שם התו באנגלית בשלושת המפתחות מופיע שם התו באנגלית והאות שלו באנגלית.

אגב, זו ההזדמנות ללמוד שיש כמה מפתחות ולא רק מפתח סול המוכר לכולנו. הסיבה לכך היא גובה הצליל, הנה המפתחות שבשימוש ודוגמאות לכלים שמנגנים בהם:

  • מפתח סול לכלים הגבוהים פסנתר צד ימין, גיטרה, כינור
  • מפתח דו לכלי ביניים ויולה
  • מפתח פה לצ'לו וקונטרבס

שני המשחקים הקלים ביותר הם משחק הזיכרון ומלחמה.

אני ממליצה להתחיל עם מלחמה. זה יעזור לקבל מושג על גובה הצליל לילדים שלא יודעים כלום על תווים. מצד שני הם לא ילמדו מזה את שם התו כי הגרפיקה מספיקה על מנת לשחק. זה גם משחק קל שילדים קטנים וגדולים אוהבים.

את משחק הזיכרון עדיף להתחיל עם מעט קלפים. בחרו שני צבעים והרכיבו מהם זוגות, ערבבו וסדרו הפוכים. עכשיו הכללים רגילים. אם משחק הזיכרון הרגיל קשה לכם, כל עוד לא תכירו את התווים זה יהיה לכם קשה בטירוף. אמנם נגן הוויולה שלנו ניצח אבל הוא טוען שזה בגלל הזיכרון שלו ולא בגלל ידיעת התווים. אני טוענת שזה שילוב. תווים הם שפה ומי שמכיר אותה יהיה לו קל יותר.

%d7%a2%d7%a2

רומיקס Rumix משחק קלפים – משחק ללימוד תווים צילום יחצ

המשחק הבא הוא רביעיות. בשונה מרביעיות רגילות יש פה המון אפשרויות לרביעיות בסדר עולה או לרביעייה של אותו התו בצבעים השונים. המשחק הכי דינמי ומלמד כי צריך להקריא את השם התו על מנת לבקש אותו. שימו לב שצריך להגיד נמוך או גבוה כי כל תו מופיע פעמיים באותו סולם נמוך וגבוה. הבעיה היחידה שלקח לנו המון זמן להיות מסוגלים להרכיב את הסדרה הראשונה וגם הידיים התמלאו בקלפים מה שמקשה להחזיק ביד את הקלפים כשהם מתרבים. המשחק מתאים לילדים קצת יותר גדולים מכל הסיבות.

יש עוד כמה משחקים לשימוש בסימני התו וללימוד סולמות. המשחק האחרון מתאים לשחקן בודד והוא גם המורכב ביותר ומשמש ללימוד סולמות. הוא בעיקר מתאים למי שלומד תיאוריה מוסיקלית.

אחרי התנסות בכל סוגי המשחקים אני חושבת שהמשחק מתאים במיוחד ללומדי המוסיקה הנגינה והתיאוריה המוסיקלית אבל כל אחד יכול להפיק הנאה ולימוד מהמשחק בו, אך הוא דורש קצת סבלנות בתחילת הפעילות להבנה בסיסית של שפת התווים.

מכיוון שהקלפים רשומים בתווים ואותיות באנגלית זה מתאים לילדים שהתחילו ללמוד אנגלית ומזהים את אותיות האנגלית.

המשחק דו לשוני וגם ההוראות בעברית ובאנגלית. מיועד לגילאי 4-99

הסבר על המשחק ביוטיוב- https://youtu.be/nl5AIbuV3Ao

למקסים לוי ממציא המשחק -054-2849036

להזמנה ישירות מאתר-   http://www.lmsongs1.net/musical_games.asp

 

 

 

 

.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בצרכנות