כולם בשביל אחת

מטופלת במכבי שהיא בכלל רופאה בכללית משלימה, נאלצה במשך תקופה ארוכה לקבל טיפול בעירוי ממרחק רחוק מביתה עד אשר במכבי בעיר יוקנעם החליטו לתת עבורה מענה ושירות יוצא דופן כאשר פתחו לכבודה מחלקה שלמה קרוב לביתה להמשך הטיפול בכדי שלא תצטרך לנסוע רחוק יותר.
הסיפור הזה הגיע לאוזניה של ליטל, מנהלת המרחב הרפואי ביוקנעם שלא חשבה פעמיים ומיד עבדה למען פיתרון הולם צילום מכבי

הסיפור הזה הגיע לאוזניה של ליטל, מנהלת המרחב הרפואי ביוקנעם שלא חשבה פעמיים ומיד עבדה למען פיתרון הולם צילום מכבי

תמרה דולמן (61), תושבת יוקנעם, היא בעצמה רופא בכללית רפואה משלימה אבל היא מטופלת במכבי שירותי בריאות מאז 1990. לפני שלוש שנים היא החלה לסבול מבעיות במערכת החיסון ולאחר מספר בדיקות התבשרה שהיא צריכה לקבל טיפול עירוי באימונוגלובולינים. היא החלה את הטיפול בתדירות של פעם בחודש, 6-8 שעות לטיפול שתלוי בקצב הגוף. מכיוון שזהו טיפול יקר שלא נמצא בכל עיר היא נאלצה לנסוע בכל פעם הרחק מביתה פעם לחיפה ופעם לקריות בכדי לקבל המשך טיפול שגם מצריך אחות צמודה ורופא שיישאר במרפאה במשך כל הטיפול. לאחר מספר טיפולים שהם קשים בפני עצמם, בעלה של תמרה ביקש לבדוק אם ניתן לסייע להם לקבל את הטיפול במקום קרוב יותר מכיוון שקשה להם להגיע למרחקים האלו בכל פעם מחדש.

הסיפור הזה הגיע לאוזניה של ליטל, מנהלת המרחב הרפואי ביוקנעם שלא חשבה פעמיים ומיד עבדה למען פיתרון הולם. "זיהינו פה צורך משמעותי של מבוטח שצריך מענה לטווח ארוך כתושב העיר ולא לטרטר אותה, זו הייתה נקודת המוצא והמקום שלי היה להשיב למבוטחת ולתת מענה". בשל הצורך של המטופלת לקבל את הטיפול בשעות מסוימות, ליטל דאגה שהרופאים שלה יגיעו במיוחד לשעות הטיפול ואף דאגה לאחות צמודה שתלווה את דולמן בזמן כל טיפול. "אנחנו מבינים שנצטרך לתת מענה בעתיד לעוד תושבים בעיר" הוסיפה ליטל

דולמן, שכבר עברה דבר או שניים בעבודתה כרופאה נשארה ללא מילים לאחר השירות האישי שהחלה לקבל. "כבר מהרגע שאמרו לי שלא אצטרך לנסוע יותר למרחקים לקבל עירוי הבנתי שבמכבי עושים משהו לא רגיל בשבילי באופן אישי. הגעתי למצב שהיו לי נפילות של לחץ דם  וכלל לא יכלתי לנהוג לקבל טיפול ובעלי היה בשעות האלה בעבודה והיה לנו קשה מאוד עם הסיטואציה הזאת"

במכבי דאגו להכשיר אחיות למחלקה על ידי הדרכות מקצועיות ולאחר מכן גם לאשר קניית ציוד ומכשור רפואי יקר מאוד לצורך המשך הטיפול של דולמן עם מחשבה קדימה. "שהסתכלנו על העלויות הבנו שזהו מהלך לטווח ארוך. התחושה הכי חשובה זו יצירת האמון" סיכמה ליטל.

"חשוב לי לציין את דוקטור קרן יניב שליווה אותי במשך שלוש שנים של טיפול מסור ואת האחיות המקסימות שנתנו לי יחס אישי. המענה שקבלתי במכבי מוכיח שיש לדבר ויש לעשות ועל כך אני אסירת תודה כי מאותו רגע שקיבלתי אישור לקבל את הטיפול הזה קרוב לבית חיי השתנו. הטיפול עזר לי ושיפר את איכות החיים שלי" סיכמה דולמן.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות