מבצע עיקור בחיפה

כ-1000 חתולי רחוב עוקרו בימים אלה ע"י עיריית חיפה. "עיקור החתולים מפחית את מספרם, מקטין תחלואה בקרב החתולים, מונע מריבות טריטוריאליות ומשפר את איכות חייהם"

החתולים  ותחו ע"י רופא וטרינר מוסמך, נבדקו וחוסנו כנגד מחלת הכלבת

החתולים ותחו ע"י רופא וטרינר מוסמך, נבדקו וחוסנו כנגד מחלת הכלבת

בימים אלה מסתיים מבצע נרחב במסגרתו עוקרו וסורסו ברחבי העיר חיפה כ-1000 חתולי רחוב. המבצע נערך על ידי השירות הווטרינרי העירוני וכלל גם חיסון לחתולי הרחוב כנגד מחלת הכלבת. עיריית חיפה מייחסת חשיבות לעיקור וסירוס החתולים בשל ההשלכה שיש לפעילות זו על איכות חייהם של התושבים והחתולים כאחד.

מנהל השירות הווטרינרי בעיריית חיפה ד"ר דרור דגן: "עיקור החתולים מפחית את מספרם, מקטין תחלואה בקרב החתולים, מונע מריבות טריטוריאליות ומשפר את איכות חייהם".

במהלך המבצע נאספו חתולי רחוב מכל רחבי העיר. החתולים נותחו ע"י רופא וטרינר מוסמך, נבדקו וחוסנו כנגד מחלת הכלבת. לאחר התאוששות בת יום, הוחזרו החתולים למקום ממנו נאספו. מבצע העיקור הינו המשך ישיר לפעילות השוטפת של עיריית חיפה בה, עוקרו וסורסו במהלך השנים האחרונות עשרות אלפי חתולי רחוב ברחבי העיר חיפה. המבצע מומן השנה במלואו על ידי עיריית חיפה וללא כל סיוע ממשלתי.

פעילות העירייה בנושא מתבצעת על בסיס תוצאות פיילוט שנערך בשכונת בת גלים, שם נבחנה השפעת הסירוס והעיקור על כלל החתולים בשכונה. לאור הצלחת הפיילוט, הרחיבה העירייה את הפעילות והיא כוללת כיום את מרבית שכונות העיר.

עיריית חיפה נערכת להמשך מבצע העיקור גם בשנת 2017 ולפיכך בכוונתה לפנות למשרד החקלאות בבקשה לקבל סיוע במימון שיאפשר את הרחבת העיקור לכל רחבי העיר.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה