השר בנט בביקור בחיפה: "כאן הבית שלי"

שר החינוך נפתלי בנט ביקר היום בעיר הולדתו חיפה. בנט, בליווי ראש העיר יונה יהב נפגש עם תלמידים ודיבר בכנס חיפה למנהיגות, וביקר תלמידים במדעטק
 

במהלך הסיור צפה השר בתלמידי כיתות ה'-ח' שהגיעו ליהנות מחוויית מדע ולימוד. צילום: משרד החינוך

במהלך הסיור צפה השר בתלמידי כיתות ה'-ח' שהגיעו ליהנות מחוויית מדע ולימוד. צילום: משרד החינוך

בפתח הביקור נשא השר דברים בכנס חיפה למנהיגות: "איבדנו לפני חודש את מנהיגת החינוך של חיפה, רחל מתוקי, שסימלה בעייני מנהיגות למופת. מנהיגות שקטה, אנושית, בוטחת". ואז פנה לראש העיר: "אני משוכנע שאתה במנהיגותך תדע להצעיד את החינוך בעיר קדימה".

הכנס התקיים לראשונה בעיר חיפה ביוזמתו של "המכון הישראלי למנהיגות" בראשות תת-אלוף במילואים גל הירש,  ובעידודו של מינהל החינוך התרבות והרווחה בעיריית חיפה. השנה הכנס עומד בסימן הצדעה לבוגרי הפנימיות הצבאיות בחיפה ובתל אביב. בין משתתפי הכנס ראש העיר  יונה יהב,   טלי ליפקין שחק וזוכה פרס נובל לכימיה פרופסור דן שכטמן.

לאחר הכנס המשיך השר לפגישה עם נשיא אוניברסיטת חיפה פרופסור רון רובין – בפגישה דנו השניים בין היתר באיחוד של מכללת אורט בראודה בכרמיאל כשלוחה של אוניברסיטת חיפה.
הפיכת המכלה למרכז מדעי טכנולוגי של אוניברסיטת חיפה היא חלק מהפעולות שמקודמות על ידי השר בנט במסגרת תוכנית הצפון של משרד החינוך.

לאחר הפגישה המשיך השר לפגישת עבודה ברשות המקומית, בפגישה השתתפו בין היתר ראש העיר יונה יהב, מנכ"ל העירייה גדי מרגלית, אילנה טרוק ראש מנהל החינוך תרבות ורווחה ושי בלומנטל חבר מועצת העיר. הפגישה עסקה בנושאי החינוך בעיר חיפה ובאתגרים הרבים העומדים לפתחה. השר בנט אמר בתחילת הפגישה "גדלתי בעיר הזאת כתלמיד, אני מרגיש מחויבות לעיר ולתושבים".

בנט בכנס מנהיגות חיפה. "איבדנו לפני חודש את מנהיגת החינוך של חיפה, רחל מתוקי, שסימלה בעייני מנהיגות למופת". צילום: משרד החינוך

בנט בכנס מנהיגות חיפה. "איבדנו לפני חודש את מנהיגת החינוך של חיפה, רחל מתוקי, שסימלה בעייני מנהיגות למופת". צילום: משרד החינוך

בשעות הצהריים הגיע השר בנט לסיור במוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל – המדעטק. הביקור נפתח בקבלת פנים בחזית המבנה ההיסטורי בהשתתפות יו"ר המדעטק מר ליאון רקנטי, ויו"ר המועצה הציבורית מר יוסי אקרמן. השניים הציגו בפני השר את המבנה  ההיסטורי שנבחר כאחד מאתרי המורשת של ראשית הציונות. משם המשיך השר  לצפייה בסרטון הדרכה על הפעילות במוזיאון בהדרכתו של אלי שרמייסטר מנכ"ל המדעטק.

לאחר מכן נכנס השר אל תוך המוזיאון וסייר בין התערוכות השונות בנושאי אנרגיה, אסטרונומיה, פארק מדע ופאב-לאב.
במהלך הסיור צפה השר בתלמידי כיתות ה'-ח' מבית הספר "דרכי נועם" באופקים, התלמידים בהובלת המחנכות הגיעו ליהנות מחוויית מדע ולימוד.
השר סיים את הסיור בפגישה עם תלמידות מהמגזר היהודי והערבי הלומדות יחד במעבדות אגף החינוך, במסגרת פרויקט מובילות לטכניון לעידוד נשים ללמוד מקצועות מדעיים.

בסיום הסיור אמר השר בנט: "המדעטק הוא לא רק מוזיאון של הישגי העבר בטכנולוגיה במדע ובחלל,  אלא הדרך הבטוחה לעתיד של מדינת ישראל. פגשתי כאן תלמידים ותלמידות, יהודים וערבים, ולכולם מטרות משותפות – ללמוד, לפתח את החשיבה וגם ליהנות על הדרך. אני מודה לראש העיר מר יונה יהב,  ולעיר חיפה כולה  שעומדת בחזית החינוכית בתחומים האלו".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך