יש תקציב

תקציב עיריית נשר אושר, ויעמוד השנה על סכום של 186,776,372 שקלים, והוא מבטא המדיניות העירונית של הקצאת משאבים לתחומי החינוך, הרווחה, קליטת העלייה ועוד

בניין העירייה. "האתגר הגדול שניצב בפנינו ב־2017 הוא שמירה על רצף בעשייה העירונית". צילום: איל לרמן

בניין העירייה. "האתגר הגדול שניצב בפנינו ב־2017 הוא שמירה על רצף בעשייה העירונית". צילום: איל לרמן

מועצת העיר נשר אישרה אמש (11.01.17) את תקציב העירייה לשנת הכספים 2017. התקציב שהוכן על ידי גזבר העירייה, רו"ח מיכה זנו, וצוות משרדו עומד השנה על סכום של 186,776,372 שקלים. ההשקעה בחינוך בעיר נשר היא מהגבוהות במדינת ישראל. נשר נמצאת במקום ה-3 בארץ בהשקעה בחינוך לתושב נטו. הוצאות החינוך מהוות כשליש מתקציב הוצאות העירייה לשנת 2017 ומסתכמות בסכום כולל של 63,226,000 שקלים.

ראש עיריית נשר, אבי בינמו, ברך על אישור התקציב ואמר כי התקציב לשנת 2017 מבטא, יותר מכל, את המדיניות העירונית של הקצאת משאבים לתחומי החינוך, הרווחה, קליטת העלייה, התרבות והספורט. לדברי בינמו, הן התקציב השוטף והן תקציבי הפיתוח מבטאים את השקעות העירייה בהיבטים הפיזיים: דוגמת תחבורה, בטיחות, חזות העיר ופיתוח מתחמים ציבוריים לרווחת התושבים.

בתוך כך, הודה בינמו לגזבר העירייה, רו"ח מיכה זנו, ולצוות מחלקת הגזברות בעירייה, "על העבודה האחראית והמקצועית שהשקיעו בהכנת התקציב", וכן לסגניו, לחברי מועצת העיר, למנכ"ל העירייה, מיכל ליבנה, לעובדי העירייה ומנהליה, שלדברי ראש העירייה: "פועלים ימים ולילות למען העיר נשר ותושביה".

בדבריו התייחס בינמו גם לשנה שחלפה לה, 2016, ואמר: "קצרה היריעה מלסכם באופן מקיף את העשייה העירונית בשנה החולפת. די אם אציין בכך כי 2016 הייתה שנה של הישגים מכובדים: נשר, שהוכרזה כעיר איתנה ומשגשגת, זכתה זו השנה ה-20 ברציפות בפרס ניהול תקין והוכרזה כאחת מ-10 הערים הירוקות בישראל, נשר מובילה בהשקעה בחינוך ילדיה וע"פ חברת הייעוץ צ'מנסקי בן־שחר נמצאת במקום ה־1 בצפון בהשקעה נטו בתושב בחינוך ובמקום ה־9 בישראל בהשקעה כללית נטו בתושב. תלמידי תיכון מקיף נשר מובילים באחוז הזכאות למקבלי תעודת בגרות ושיעור הגיוס לצה"ל מקרב בני ובנות העיר מרקיע שחקים".

"דן אנד ברדסטריט בדק ומצא: גם בשנה שחלפה לה נשר היא עיר איתנה ואחת מ-5 הערים המשגשגות בישראל. העסקים בעיר פורחים ושורה של הישגים נרשמו בשנת 2016 גם בתחומי התרבות והספורט. ניתן לסכם ולומר: השנה שחלפה מציגה עמידה ביעדים שהוצבו, לצד עמידה במסגרת התקציבית, וסיום השנה בעודף תקציבי".

בהתייחסו לשנה הנוכחית אמר בינמו: "האתגר הגדול שניצב בפנינו ב־2017 הוא שמירה על רצף בעשייה העירונית. עלינו לוודא שתוכניות שהחלו לקרום עור וגידים במהלך השנים 2016-2015 יושלמו השנה. כך לדוגמה, לאחר שנים רבות שבהן לעיר נשר לא הייתה תכנית מתאר תקפה, יצאנו לגיבוש תכנית מתאר חדשה בשילוב משרד הפנים וצוות מתכננים מצוין. זאת עשינו תוך שיתוף הציבור בהליכי התכנון. מתוך העבודה האינטנסיבית על התוכנית, כבר הנצו הניצנים, וב-2017 נוכל כולנו להתחיל לקצור את הפירות. תכנית המתאר היא רק דוגמה לשאיפתנו להמשיך לשמר ולפתח תכניות ומיזמים מוצלחים שהתחלנו בעבר, כמו קרן הצהרונים; המלגות לסטודנטים; פעילות אוניברסיטה בעם; השתתפות במימון המסע לפולין ללימוד השואה והגבורה לתלמידי תיכון מקיף נשר, אירועי תרבות בתחנה 4.5; פסטיבל שבועות; הנגשת מבני ציבור לבעלי מוגבלויות; עיצוב המרחב הציבורי וטיפול בהיבטי תחבורה ובטיחות; הוספת מקומות חנייה; קידום נשים, עולים ואזרחים ותיקים; השקעה בתרבות תורנית, טיפוח דור העתיד – הנוער וילדי העיר נשר ועוד".

"לצד כל אלה ואחרים", הוסיף בינמו, "בכוונתנו לפעול במהלך שנת 2017 לקידום פרויקטים ארוכי טווח דוגמת פיתוח שטחי מסחר, תעסוקה ומגורים, התחדשות עירונית, תחילת עבודה על פרויקט ה"מטרונשר" – מטרונית בנשר, קידום הקמת תחנת רכבת בעיר כחלק מקו "רכבת העמק", והמשך פרויקטים חשובים בתחומי התשתיות והבטיחות בדרכים בדגש על הצמתים בדרך בר-יהודה".

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר