איך לעשות כסף מהכישרון

כנס הנוער הארצי השני "עולה לי" יתקיים בחיפה ויוקדש לנושא "הכסף". בכנס יופיעו מנכ"ל אינטל מולי עדן , דפנה לוסטיג, דפני ליף ואדיר מילר בכיתת אומן בנושא כישרון והצלחה. עפר שכטר ינחה את הכנס
המנטור ואיש הברזל אלון אולמן, יעסוק בהתמודדות עם מגבלות והיכולת לפרוץ את גבולות היכולת. צילום: one frame

המנטור ואיש הברזל אלון אולמן, יעסוק בהתמודדות עם מגבלות והיכולת לפרוץ את גבולות היכולת. צילום: one frame

כ – 1500 בני נוער, תלמידי כיתות ט' עד י"ב, ייטלו חלק בכנס הנוער הארצי השני "עולה לי" שיוקדש השנה ל"כסף" ככוח המעצב את חיי הפרט והקהילה כאחד. הכנס, יתקיים ביום ראשון ה – 8.3.2015 בין השעות 09:00 – 17:00 במרכז הקונגרסים חיפה ביוזמת המחלקה לקהילה באגף התרבות של עיריית חיפה. עוד שותפים לכנס: הרשות העירונית לקליטת עלייה, משרד החינוך- מנהל חברה ונוער ותכנית "עיר ללא אלימות",
מנכ"ל אינטל ישראל מולי עדן, יפתח את האירוע בהרצאה מרתקת בנושא- בחירה מושכלת של קרירה מגיל צעיר. האירוע ימשיך בארבעה מושבים שיתקיימו במקביל: אדיר מילר יקיים את המושב הראשון תחת הכותרת "כישרון והצלחה" בו יערוך לבני הנוער כיתת אומן בה יספר על התחנות השונות במהלך הקריירה שלו כאומן וכיוצר וביכולת להפוך כישרון אישי להצלחה.
המנטור ואיש הברזל אלון אולמן, יעסוק בהתמודדות עם מגבלות והיכולת לפרוץ את גבולות היכולת במושב שיתקיים תחת הכותרת "פריצת גבולות לתוצאות".
יוזמת המחאה החברתית וממנהיגיה דפני ליף, תקיים מושב "מה בין כלכלה לחברה".
העיתונאית ומנחת הטלוויזיה, דפנה לוסטיג, תעסוק "בשופניג באינטרנט" ותייעץ כיצד לקנות חכם במקום מותגים.

חברי להקת "סיסטם עלי", שהחלו דרכם כהרכב מוסיקאלי במרכז נוער ופרצו לקדמת הבמה, יקיימו מושב שיישא את הכותרת "להתחיל עם כישרון למנף עם אמונה", בו ישתפו מניסיונם, יעסקו ביכולת לפרוץ גבולות וסטיגמות ויספרו על הדרך אותה עברו עד שהגיעו להצלחה כלכלית.
בחלקו השני של היום יעלה עפר שכטר, מנחה הכנס לסדנא קצרה מול בני הנוער. במהלך הסדנא יקיימו עפר שכטר ובני הנוער דיון משותף על הגשמה עצמית והשגת מטרות.
המשך הכנס יוקדש לדיבייט בהנחיית דובר העירייה עידו מינקובסקי, בהשתתפות כלכלנים, פעילים חברתיים, אנשי חינוך ובני נוער שיעסקו בנושא הכלכלה החברתית. בני הנוער ילוו את העימות בשלטים עליהם יוכלו להצביע בעד העמדות בהם הם תומכים. בתום הדיבייט יתקיים מרתון קליפים בנושאי כסף וכלכלה. להקת התקווה 6 תנעל את הכנס בהופעה שתחל בשיחה חופשית על הקשר בין אמנות, פרסום וכלכלה.
ראש העיר יונה יהב: "בני הנוער הם הגורם החשוב ביותר לעתיד המדינה ולהם היכולת להשפיע כבר בשלב זה של חייהם על תהליכי קבלת ההחלטות וליזום פעילויות לטובת בני גילם ורווחתם. כנס החינוך לבני נוער אותו יזמנו בשנה שעברה, הינו הכנס הגדול מסוגו בארץ לבני נוער. הכנס שיהפוך למסורת חשובה בעיר, נועד לאפשר לבני הנוער ללבן נושאים המעסיקים אותם עם מובילי דעת קהל ולחוות חוויה לימודית שונה ומאתגרת המפגישה בין החינוך הפורמלי לחינוך הבלתי פורמלי. נושא "החינוך הפיננסי", המוביל השנה את הכנס, מהווה אבן דרך משמעותית בדרך להטמעת התפישה כי לבני הנוער אמירה חשובה ומשמעותית בנושאים הנמצאים על סדר היום וכי לפעולה האקטיבית שלהם יש השפעות ממשיות".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך