תלמידי קרית ביאליק בדרך לחלל

פרויקט החלל "ספייס לאב"  על שם קרן רמון מתקיים בחטיבות הביניים "דפנה"  ו"אפק" זו השנה השנייה ברציפות. בתי הספר מקרית ביאליק  נבחרו להשתתף בתוכנית בין בתי הספר המובילים בארץ בתחום החלל

בתמונה: תלמידי חט"ב אורט "דפנה" מציגים את הניסוי

בתמונה: תלמידי חט"ב אורט "דפנה" מציגים את הניסוי

תלמידי כיתות ח' ו־ט' פעילים מזה כשנתיים בתוכנית רמון ספייס לאב, ע"ש קרן רמון. במסגרת הפעילות, לומדים בני הנוער אודות החלל ועורכים ניסויים, שמטרתם שיפור חיי האדם בחלל, כאשר היעד המרכזי הוא פיתוח ניסוי שיישלח לתחנת חלל ויוביל לשינוי בעולם המדע.

במהלך השנה רכשו התלמידים כלים ומיומנויות של עבודת צוות, לקחו חלק במשימות הקרויות על שמם של אסטרונאוטים שהיו במעבורת "קולומביה", השתתפו בכנס רמון השנתי שבו נוכח האסטרונאוט גרט רייזמן, שם התוודעו לתנאים הקשים וההתמודדות בחלל ,ערכו ניסויים המדמים הישרדות על פני הירח ואף מדדו חליפות חלל.

לאחר עבודה אינטנסיבית של כל אחת מהקבוצות, עלו תלמידי קריית ביאליק לשלב התחרות הארצית בו יוצגו הניסויים אשר נבחרו על ידי חבר השופטים בשלב חצי הגמר. בחבר השופטים השתתפו נציגי קרן רמון, נציגת רשת אורט, נציגי סוכנות החלל הישראלית, מדענים ומהנדסים בכירים.    ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, הגיע אישית לברך את התלמידים המשתפים. התלמידים נבחנו על דרך הצגת הפרויקט, הבנת הניסוי, ביצוע והצבת מטרות.

בתחרות הגמר הארצית שתתקיים בסוף חודש ינואר במסגרת שבוע החלל הישראלי באוניברסיטת בר אילן יציגו תלמידי אורט "דפנה" את הניסוי "הנוזל המגנטי" אשר בודק את השפעת הכבידה על היווצרות הזקיקים  ותלמידי אורט "אפק" יעלו עם  הניסוי "כיצד היעדר משקל ישפיע על קצב נביטת עדשים בחומץ בחלל", שמטרתו פיתוח צמחייה בחלל.

ראש העירייה, אלי דוקורסקי, בירך את התלמידים המוכשרים: "תלמידי קרית ביאליק מייצגים אותנו בכבוד ומוכיחים פעם אחר פעם את איכותם הבלתי מעורערת והרצון שלהם ללמוד ולפתח סביבת חיים טובה יותר. אני מאחל לכולם הצלחה בתחרות הגמר".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק