מעון חדש בפלמ"ח

מעון יום חדש נחנך בקרית ביאליק במעמד שר העבודה והרווחה חיים כץ, בהשקעה של כ־3 מיליון שקלים שגייסה העירייה

בתמונה: שר העבודה, הרווחה והשירותים חברתיים, חיים כץ, ראש העירייה, אלי דוקורסקי, ומנכ״ל רשת "נאות מרגלית" ליאור גבאי

בתמונה: שר העבודה, הרווחה והשירותים חברתיים, חיים כץ, ראש העירייה, אלי דוקורסקי, ומנכ״ל רשת "נאות מרגלית" ליאור גבאי

בטקס חגיגי במעמד שר העבודה, הרווחה והשירותים חברתיים, חיים כץ, נחנך מעון יום חדש ברחוב הפלמ״ח בקריית ביאליק.

המעון הינו חלק ממתחם חינוכי הכולל מבנה של 3 כיתות גן ומבנה של 3 כיתות מעון שהוקם בצמידות לגן ציבורי ולחצר בית הספר "נעורים" ומקשר בציר הליכה רגלי בין רחוב הפלמ"ח ורחוב בנימין. במעון 3 כיתות המחולקות לפי גילאים: 3 חודשים עד 11 חודשים, גיל שנה עד שנתיים וקבוצת גילאי שנתיים עד שלוש. בכל אחת מהקבוצות עובדות שתי מטפלות אשר נותנות יחס חם ואוהב. המעון מנוהל על ידי רשת ״נאות מרגלית״ שזכתה במכרז.

למעון מבנה ייחודי שתוכנן על ידי משרד אדריכלות  א. י. אדריכלות ובינוי ערים, אלן אהרונוף ויצחק חלפון אשר מאמינים כנקודת מוצא בהשפעתה הפיזית של הסביבה על עולמם הרוחני  של הילדים.

באמצעות חומר ולבנים, אור ושימוש מושכל בצבע נוצרו חללים ועוצבה סביבה לישיבה ומשחק בבית ומחוצה לו, סביבה שתעשיר את עולם הילדים ותספק להם מעטפת חמה, אוהבת ותומכת.

האדריכלים השתמשו בצורות וצבעים המדמים את השמיים, העננים ואור השמש, צורות חופשיות בקירות הפנים והחוץ ובפרגולות אשר חורגות מהצורה המקובלת, מעודדות ומשחררות את דמיונו של הילד. המעון  הוקם בהשקעה של כ־3 מיליון שקלים שגייסה עיריית קריית ביאליק.

שר העבודה, הרווחה והשירותים חברתיים, חיים כץ, הודה לכל עוסקים במלאכה על התוצאה המרהיבה ביופייה, המעון המדוגם.  השר ציין כי משרדו פועל ללא לאות לשיפור תנאי העבודה של המטפלות ומשקיע רבות בבניית מעונות היום ברחבי הארץ.

ראש העירייה, אלי דוקורסקי, מסר כי מעון זה מצטרף לשורת מוסדות חינוך חדשים אשר הוקמו בעיר בשנים האחרונות. הדבר מצביע על מגמת ההגירה החיובית בעיר המצריכה הקמת מבני ציבור נוספים. בשנים הקרובות ייבנו מעונות יום רבים בשכונות במזרח העיר המוקמות בימים אלו.

בטקס החגיגי השתתף גם סגן השר להגנת הסביבה ירון מזוז ומנכ״ל רשת "נאות מרגלית" ליאור גבאי.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק