ניצחתי את הנאצים

עם דמעות של אושר והתרגשות הכריז יעקב אדלשטיין: "ניצחתי את הנאצים. זה מה שאני מרגיש ביום הזה" אדלשטיין ניצול שואה מרומניה, זכה בגיל 83 לחגוג בר מצווה שנמנעה ממנו לחגוג בנערותו * ה"חתן" הודה כשדמעות חונקות את גרונו ליוזמי המחווה חניכי קורס בלשים מתקדם במכללה לשוטרים ולמנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" שמעון סבג
אני ניצחתי… אני ניצחתי, כי אני חוגג היום בר מצווה", כך בהתרגשות עצומה אמר יעקב יעקב  אדלשטיין ניצול שואה, שבגיל 83 זכה לחגוג בר מצווה שהנאצים מנעו ממנו לחגוג בגיל 13.

האירוע ביוזמה  מבורכת של חניכי קורס בלשים מתקדם במכללה לשוטרים בבית שמש, יחד עם עמותת "יד עזר לחבר" נערך ב"בית החם"ש ל העמותה בחיפה. "בגיל שבו הייתי אמור לחגוג בר מצווה לא למדתי, לא ידעתי כלום. הדבר היחיד שלמדתי זה לגנוב ולשקר כדי לשרוד. זה הדבר היחידי שאז עשיתי  ברגע הזה אני מודה לכולם ואני חייב להודות, אם האירוע הזה לא היה מתקיים  בזכותכם, מעולם לא הייתי חוגג בר מצווה".

בר מצווה -אדלשטין ושמעון סבג

בר מצווה -אדלשטין ושמעון סבג צילום: ג'ו לוצ'יאנו

אדלשטין, ניצול שואה מהעיר יאס שברומניה חגג את בר המצווה והעלייה לתורה בנוכחות עשרות חניכי קורס בלשים מתקדם, קציני משטרה, מפקדי הקורס עומרי ריבין וראש תחום מודיעין בילוש רב פקד אושרי אמור, מפקד תחנת חיפה ניצב משנה שאול צמח, רב מחוז חוף, פקד אנשל פרידמן ,בנו של אדלשטיין, אריה, ועשרות אורחים ומתנדבי העמותה.

בר מצווה- החתן וספר התורה

בר מצווה- החתן וספר התורה צילום: ג'ו לוצ'יאנו

יוזמי הרעיון היו כמובן חניכי קורס בלשים מתקדם שהסתייעו בנדיבות לבם של מתנדבי עמותת יד עזר לחבר, בראשה מנכ"ל ומייסד העמותה שמעון סבג. "ארגנתי וערכתי לאורך שלושה עשורים, מאות טקסי בר מצווה לניצולי שואה, אבל האירוע הזה האפיל על כולם", אמר סבג בדברי הברכה שלו.

בר מצווה- אדשלטיין ורב משטרת חיפה

בר מצווה- אדשלטיין ורב משטרת חיפה צילום: ג'ו לוצ'יאנו

"ההתרגשות היא עצומה. התחושה שונה הפעם, אולי בגלל היזומה של חניכי קורס הבלשים, אולי בגלל המעורבות של מפקדי הקורס, אולי בגלל המעורבות של קציני משטרה ממחוז חיפה, אבל בעיקר בגלל הסיפור האישי של יעקב אדלשטיין. חגגתי אירועי בר מצווה המוניים אבל האירוע האינטימי הזה הוא המרגש מכולם", אמר סבג.

בר מצווה- רוקדים בחגיגה עם השוטריםצילום: ג'ו לוצ'יאנו

בר מצווה- רוקדים בחגיגה עם השוטריםצילום: ג'ו לוצ'יאנו

 

 

.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה