מבצע עיקור חתולים בנשר

זו השנה השישית שעיריית נשר בשיתוף עם התושבים תערוך מבצע לעיקור חתולים והשבתם בתום התהליך לסביבתם הטבעית. "עיריית נשר מחויבת גם להולכים על ארבע"

"גם בשנה הקרובה תבטיח עיריית נשר איכות חיים לתושבים תוך דאגה גם לשלומם ובריאותם של החתולים", צילום: איל לרמן

"גם בשנה הקרובה תבטיח עיריית נשר איכות חיים לתושבים תוך דאגה גם לשלומם ובריאותם של החתולים", צילום: איל לרמן

עיריית נשר ממשיכה גם השנה במבצע המיוחד לאיתור ועיקור של חתולי רחוב בשיתוף עם התושבים והווטרינר העירוני. בתום התהליך יוחזרו החתולים לסביבתם הטבעית.
במהלך 2016 עוקרו ברחבי העיר נשר כ־500 חתולי רחוב, וזאת בהתאם לפניות של תושבים למוקד העירוני, והכל מתקציב העירייה בלבד, ולמרות העדר סיוע תקציבי נוסף מצד משרד החקלאות. מאז החל המבצע לעיקור חתולים בעיר, לפני 6 שנים, טיפלה העירייה בכ־3,000 חתולים.
מנהל מחלקת שילוט, רישוי וקידום עסקים בעיריית נשר, אלי ממן, מסר כי זו השנה השישית ברציפות שעיריית נשר בשיתוף עם התושבים תמשיך במבצע המבורך לעיקור חתולי הרחוב והשבתם בתום התהליך לסביבתם הטבעית. "גם בשנה הקרובה תבטיח עיריית נשר איכות חיים לתושבים תוך דאגה גם לשלומם ובריאותם של החתולים", אמר ממן.
"בשנה שחלפה", ציין ממן, "המבצע נערך מתקציב העירייה בלבד ללא תמיכה כספית של משרד החקלאות. אני מקווה שהשנה כן נקבל סיוע תקציבי נוסף מהמשרד וכך נוכל להרחיב את הפעילות ולעקר חתולים נוספים".
ממן: "פעולת הסירוס של החתולים הזכרים והעיקור של הנקבות נעשית על ידי וטרינר מוסמך ואינה גורמת סבל או כאב לחתול. עיקור וסירוס החתולים היא הדרך ההומנית והמתקדמת ביותר להתמודד עם קצב הריבוי הטבעי הגבוה של החתולים. לאחר ביצוע הניתוח נשארים החתולים להשגחה כדי לוודא שמצבם טוב. בנוסף ובמסגרת התהליך מחסנים את החתולים נגד מחלת הכלבת. כאשר הם מספיק חזקים אנו מחזירים אותם לסביבתם הטבעית – למקום ממנו הם נלקחו, שכן מדובר בחיה טריטוריאלית".
ראש עיריית נשר, אבי בינמו, אמר: "מבצע עיקור החתולים מעיד עד כמה עיריית נשר מחויבת גם להולכים על ארבע, והוא זוכה להצלחה גדולה הודות לעובדי העירייה המסורים ולאותם תושבים שלא מהססים ומעדכנים אותנו על ריכוזים בהם נמצאים חתולי הרחוב. תושבים המבקשים לדווח על חתולי רחוב יכולים להתקשר 106 למוקד העירוני של עיריית נשר".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר