תלמידים מלמדים תלמידים אנגלית

בנשר תורמים לקהילה: פרויקט יישובי חדש המשלב מחויבות אישית ותרומה לקהילה עם חיזוק השפה האנגלית בקרב התלמידים

"השפה האנגלית היא כיום מפתח לחיים וחשוב לטפח ולחזק את לימודי האנגלית בקרב התלמידים כבר מגיל צעיר". צילום: איל לרמן

"השפה האנגלית היא כיום מפתח לחיים וחשוב לטפח ולחזק את לימודי האנגלית בקרב התלמידים כבר מגיל צעיר". צילום: איל לרמן

בעיר נשר הושקה השבוע תכנית חינוכית, יישובית, ייחודית, במסגרתה תלמידי בית הספר התיכון וחטיבות הביניים בעיר חונכים את תלמידי בתי ספר היסודיים בישוב ומסייעים להם בלימוד השפה האנגלית. מדובר בתכנית המשלבת מחויבות אישית ותרומה למען הקהילה בקרב התלמידים החונכים, עם פיתוח ושיפור מיומנויות הלמידה, האוריינות והתקשוב בשפה האנגלית, הנחשבת לשפה זרה המדוברת ביותר כיום, בקרב התלמידים הנחנכים.

בהתאם לתכנית הייחודית למערכת החינוך בנשר, כל תלמידי כיתות ח'-י"א חונכים את תלמידי כיתות ד'-ו'. המפגשים בין התלמידים ייעשו בחלקם בשעות הבוקר ורובם בשעות אחר הצהריים. לתכנית היישובית שותפים: הן התלמידים והן צוות המורים לאנגלית בתיכון, בחטיבות הביניים ובבתי הספר היסודיים בנשר, יחד עם מחלקת החינוך בעיריית נשר וועדי ההורים.

מנהל מחלקת החינוך בעיריית נשר, משה לאופר, הסביר: "מדובר בפרויקט יישובי ייחודי, בעל ערך מוסף של נתינה ותרומה לקהילה. הפרויקט מתבצע באופן של 'למידת עמיתים' – מודל שהוכח כיעיל וכמביא תוצאות חיוביות. הרעיון הוא לא להחליף את המורים אלא לתת לתלמידים נדבך מעשיר נוסף, שיחזק אצלם את החיבה ללימודי האנגלית ובעיקר את הרצון ללמוד ולהצליח".

מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך בעירייה, יחיאל אדרי, שעומד מאחורי היוזמה, הוסיף: "השפה האנגלית היא כיום מפתח לחיים וחשוב לטפח ולחזק את לימודי האנגלית בקרב התלמידים כבר מגיל צעיר. אני משוכנע כי התוכנית הייחודית שיצרנו תביא: להרחבת שיתופי הפעולה בין צוותי המורים ובין התלמידים בעיר, לחיזוק המחויבות האישית של התלמידים הלוקחים חלק בתוכנית כחלק מתרומה לקהילה, פיתוח מיומנויות השפה, פיתוח מיומנויות של אוריינות ותקשוב והנעת התלמידים באמצעות למידה משמעותית וחווייתית, שתשפיע באופן חיובי על האהבה ללימוד השפה האנגלית וכפועל יוצא גם על התוצאות".

ראש עיריית נשר, אבי בינמו סיכם: "היינו הראשונים לשלב לימודי שחמט בכל גני החובה בעיר, וגם הפעם אנו החלוצים בפיתוח תוכנית ייחודית לשיפור ההישגים באנגלית. אני מבקש להודות לסגל הניהולי והחינוכי המצוין שיש לנו במוסדות החינוך בעיר, תודה מיוחדת למחלקת החינוך בעיריית נשר, לסגני ומחזיק תיק החינוך בעירייה, יחיאל אדרי ולמנהל מחלקת החינוך, משה לאופר, שלהם חלק חשוב במיצובה של נשר כעיר המובילה בתחום החינוך בישראל".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר