הצעה: שילוב סטודנטים בצהרונים

ראש עיריית קרית ביאליק מציע להכשיר סטודנטים להוראה בעבודת צהרונים. "הפעלת סטודנטים להוראה כמתמחים בצהרונים תביא לשיפור איכות ההוראה ואיכות החינוך הניתן לילדים"

רואה חשיבות עליונה בחינוך איכותי החל מהגיל הרך". צילום: עיריית ק. ביאליק

רואה חשיבות עליונה בחינוך איכותי החל מהגיל הרך. צילום: עיריית ק. ביאליק

ראש העירייה, אלי דוקורסקי , רואה חשיבות עליונה בחינוך איכותי החל מהגיל הרך. כדי להקטין את הפערים מרגע כניסתם של הילדים למערכת החינוך יש צורך בהשקעה בעובדי הוראה שהוכשרו לגילאים אלו.

לצורך משיכת כוח אדם איכותי ורענן למערכת החינוך, פנה דוקורסקי למנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, בבקשה להכיר בעבודה בצהרונים המשויכים לרשויות המקומיות ולרשת המתנ"סים לצורך התמחות אותה נדרשים לבצע הסטודנטים להוראה: "הפעלת סטודנטים להוראה כמתמחים בצהרונים תביא לשיפור איכות ההוראה ואיכות החינוך הניתן לילדים הפוקדים את הצהרונים ברחבי הארץ".

היום מופעלים הצהרונים ברחבי הארץ על ידי הרשויות המקומיות, החברה למתנ"סים וגופים נוספים, כאשר עובדי צהרונים לא מחויבים בתעודת הוראה או השכלה פדגוגית. דוקורסקי ציין, כי שילוב הסטודנטים להוראה במערכת החינוך העירונית יתרום לשני הצדדים. כיון שהצהרונים פועלים אחר הצהריים, הדבר יאפשר לסטודנטים לשלב את לימודיהם עם העבודה המעשית ובמקביל יכניס צעירים בעלי מוטיבציה והשכלה מתאימה למערכת החינוך.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק