תוכניות חדשות לנוער בסיכון בחוף הכרמל

מאמץ של שנים של אגף החינוך ואגף הרווחה נשא פרי ושתי תוכניות חשובות לתמיכה בנוער בסיכון בחוף הכרמל אושרו בחודש האחרון במקביל
שוש אלזרע. "מדובר בשתי תוכניות חשובות ובמשאבים של כמה עשרות אלפי שקלים, שיהוו תשתית לבנייה של מענים טובים יותר לנוער בסיכון במרחב הכפרי ובעתלית"

שוש אלזרע. "מדובר בשתי תוכניות חשובות ובמשאבים של כמה עשרות אלפי שקלים, שיהוו תשתית לבנייה של מענים טובים יותר לנוער בסיכון במרחב הכפרי ובעתלית"

אגף השירותים החברתיים בראשות שוש אלזרע ואגף החינוך בראשות דני גילדין, ניסו תקופה ארוכה לגייס למועצה תוכניות משמעותיות לטובת ילדים ונוער בסיכון, תקופה ארוכה מאמצים אלו לא נשאו פרי בשל התייחסות משרדי הממשלה לדירוג הגבוה של חוף הכרמל מבחינה סוציו־אקונומית, אולם לאחרונה הצליחו השניים להביא לעתלית שוב את תוכנית החונכות של פר"ח, ובשבועות האחרונים התבשרנו כי לאגף החינוך תכנס תוכנית קידום נוער בעתלית ולמועצה כולה בשותפות של אגפי החינוך, השירותים החברתיים ומחלקת הנוער תכנס למרחב הכפרי תוכנית להב"ה.

שוש אלזרע מסרה: "מדובר בשתי תוכניות חשובות ובמשאבים של כמה עשרות אלפי שקלים, שיהוו תשתית לבנייה של מענים טובים יותר לנוער בסיכון במרחב הכפרי ובעתלית".

"אני שמח על ההצלחה של המאמצים, ההתעקשות שלנו השתלמה", מסר דני גילדין. "חשיבות התכניות לא רק במשאבים הלא מעטים שיביאו איתן ,אלא גם בידע ובתפיסות העבודה בחדשות שנוכל לקדם ולפתח בסיוע של ההדרכה החיצונית וההקמה של שולחנות עגולים מועצתיים לטובת ילדים ונוער בסיכון,והרחבת היכולות שלנו לתת מענה על כל הרצף ולאורך כל שעות היממה בשיתוף מחלקת הנוער בהובלה של מוטי מילר".

קידום נוער הינו מערך ותיק ורב אמצעים של אגף שח"ר במשרד החינוך שמיועד לתת מענה של מדריך ,מרכזי למידה להשלמת השכלה וקורסים יוקרתיים לבני נוער שנשרו או שנמצאים על סף נשירה.

להב"ה היא תוכנית חדשה יחסית שפותחה לטובת הנוער בסיכון במועצות אזוריות ע"י מרכז המועצות האזוריות, מנהל חברה ונוער, המנהל לחינוך התיישבותי והמשרד לשירותים חברתיים.

ראש המועצה, כרמל סלע, מסר: "אני מודה לאגפי השירותים החברתיים והחינוך על המאמצים ולמחלקת הנוער, יש פה בשורה אמתית לחוף הכרמל, הייתה תחרות בין מספר מועצות אזוריות על כניסה לתוכנית להב"ה וחוף הכרמל נבחרה ברוב קולות בשל המחויבות שהציגו בעלי התפקידים המעורבים והשכנוע של גורמי הפיקוח השונים ברצון שלנו להוביל את המהלך ברצינות ובמקצועיות".

סגן ראש המועצה, אורן עוזרד, הוסיף: "יש פה פריצה של סדק חשוב וגדול בדלת המשאבים הלאומיים שעד היום פסחו על חוף הכרמל והנה הצלחנו במאמצים רבים לשכנע את משרדי הממשלה שגם חוף הכרמל זקוקה וראויה למשאבים אלו לטובת בני הנוער שלנו".

מודי ברכה, סגן ראש המועצה, מודי ברכה, סיכם: "זה רגע מרגש לחוף הכרמל, עבדנו קשה בשביל להביא לבני הנוער את התוכניות הללו ונעבוד קשה כדי לייצר את השילוב המיטבי בין החינוך לשירותים החברתיים, לנוער, ליישובים ולמחלקות נוספות כמו הביטחון וביחד לייצר רשת של תכניות ומבוגרים משמעותיים שיתמכו בבני הנוער שלנו ויעזרו להם לבחור נכון".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך אתם ממתיקים את הקפה/ תה שלכם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחוף הכרמל
Ads

Zone not found or deactivated.Zone id : 236209