חדשנות באורט דפנה

BOX Vs DOG. מה הקשר בין קופסת אינטליגנציה לכלבים? תלמידי חט"ב "אורט" דפנה זכו בפרס חדשנות בתחרות רובוטיקה FLL

 

בתמונות: תלמידי חט"ב אורט דפנה בתחרות. במהלך הפרויקט פיתחו התלמידים משחק אינטליגנציה שמטרתו לבחון את האינטליגנציה והטמפרמנט של הכלב

בתמונות: תלמידי חט"ב אורט דפנה בתחרות. במהלך הפרויקט פיתחו התלמידים משחק אינטליגנציה שמטרתו לבחון את האינטליגנציה והטמפרמנט של הכלב

במסגרת תחרות FLL זכו תלמידי אורט דפנה בגביע על פתרון חדשני מבין 50 נבחרות מרחבי הארץ. מדובר בתחרות עולמית בה ארגון FLL בוחר נושא שנתי מרכזי  והשנה הנושא הנבחר הינו  האינטראקציה שבין בני האדם ובעלי החיים. התחרות מחולקת למספר קטגוריות בהם על התלמידים לבנות רובוט המתמודד בזירה בזמן קצוב עם מספר רב של משימות, להמציא רעיון חדשני ולהציגו בפני חבר השופטים תוך כדי הפגנת עבודת צוות.

במהלך הכנות לתחרות נחשפו התלמידים לרזי התכנון והתכנות, בנו רובוט המבצע משימה מוגדרת בזמן מוגדר ופיתחו רעיון חדשני בהתאמה לנושא הנבחר. באינטראקציה בין אדם לבעל חיים התלמידים חיפשו כזו שאינה כוללת פגיעה בבעלי חיים או באנשים מתוך תפיסה שאנשים ובעלי חיים הם בעלי ברית בחיפוש אחר חיים טובים יותר לכולם. כחלק מתהליך החקר נסעו התלמידים ליחידת הכלבנים והפרשים בשפרעם. שם פגשו את עמית קמינר שהוא כלבן למעלה מ־20 שנה. במהלך הפרויקט פיתחו התלמידים משחק אינטליגנציה שמטרתו לבחון את האינטליגנציה והטמפרמנט של הכלב. הם בדקו מהם הגורמים המשפיעים בתהליך בחירת כלב לשמש ככלב משטרה ופיתחו גם שאלון המייעל את הליך בחירת כלבי משטרה. את התוצרים העבירו לכלבן עמית קמינר, לרפ"ק אייל גביש ,מפקד בח"מ צפון ולקצין כלבנים ראשי, אייל דביר.

השופטים בתחרות שיבחו את הנושא הלא שגרתי עליו בחרו התלמידים לעבוד, את יכולת המחקר והניתוח המעמיקים את הפתרון החדשני ודרך הצגתו שובת הלב ובעלת הדמיון. על כך זכו בפרס החדשנות בתחרות.

"אני גאה בהישגיכם", שיבח ראש העירייה, אלי דוקורסקי. "אתם ההוכחה הניצחת שדברים טובים קורים במערכת החינוך בקרית ביאליק".

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק