הראשון בתנ"ך

דניאל ביטון, תלמיד כיתה י' מקרית ביאליק, זכה במקום הראשון בחידון התנ"ך המחוזי * ראש העירייה אלי דוקורסקי: "כבוד גדול לקריית ביאליק ולמערכת החינוך שהצמיחה מתוכה נער מוכשר ועשיר בידע"

הזוכה דניאל ביטון מאורט ביאליק עלה לשלב הגמר הארצי. צילום: דוברות ק. ביאליק

הזוכה דניאל ביטון מאורט ביאליק עלה לשלב הגמר הארצי. צילום: דוברות ק. ביאליק

אחת המטרות המרכזיות של מפעל חידוני התנ"ך היא לעודד את ההתעניינות והלימוד של הנוער היהודי בספר התנ"ך כבסיס התרבותי של עם ישראל.

החידון מותאם לאופיו ולתכניו של הלימוד במערכת החינוך כדי לתת לחידון מקום משמעותי בתהליך לימודֵי התנ"ך במערכת החינוך. לפני החידון הארצי יתקיימו שני ימי עיון רצופים לחתני/כלות החידונים המחוזיים. במסגרת ימי העיון יתקיים החידון הארצי המוקדם בכתב. בשלב החידון הארצי לנוער ייבחרו שני נציגים זוכים מכל זרם חינוך – הממלכתי והממלכתי דתי, אשר הגיעו למקומות הראשון והשני. ארבעת הזוכים יעפילו לשלב החידון בכתב של חידון התנ"ך העולמי לנוער.
בהתאם לתוצאות החידון העולמי בכתב, ייבחרו העולים מישראל לחידון התנ"ך העולמי הפומבי שייערך ביום העצמאות בהשתתפות נציגי הקהילות היהודיות, שאף הם עלו בהתאם לניקוד שצברו.
התלמיד דניאל ביטון, מכיתה י׳ בבית הספר התיכון ״אורט״ על שם פיינשטיין בקריית ביאליק, זכה במקום הראשון בחידון התנ״ך המחוזי לנוער ועלה לגמר הארצי שיתקיים בירושלים.

ראש העירייה, אלי דוקורסקי, בירך את דניאל עם עלייתו לשלב הגמר: "כבוד גדול לקריית ביאליק ולמערכת החינוך שהצמיחה מתוכה נער מוכשר ועשיר בידע, אני מברך את דניאל על הישגו המרשים והמעורר הערכה ושולח איחולים למשפחתו הגאה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק