להתחיל מחדש

סדנת התיאטרון של חט"ב אורט דפנה מקרית ביאליק העלתה מחזה מקורי שמדבר על משבר גיל ההתבגרות ואחדות המשפחה

 

בתמונה: תלמידי סדנת התיאטרון של חט"ב אורט דפנה. עברו תהליך משמעותי בו הם חוו סדנת תיאטרון מתמשכת ואינטנסיבית אשר כללה לימודי משחק והבנת עולם הבמה

בתמונה: תלמידי סדנת התיאטרון של חט"ב אורט דפנה. עברו תהליך משמעותי בו הם חוו סדנת תיאטרון מתמשכת ואינטנסיבית אשר כללה לימודי משחק והבנת עולם הבמה

המחזה המקורי ״להתחיל מחדש״, אשר נכתב על ידי רועי ברקוביץ', תלמיד לשעבר של בית הספר וכיום יוצר ובמאי, הוצג על ידי סדנת התיאטרון של חטיבת הביניים אורט דפנה. המחזה מגולל את סיפורם של שני אחים, איתמר וקרן, אשר חווים את משברי גיל ההתבגרות בינם כאחים, בינם לבין חבריהם לשכבה ובינם לבין הוריהם, אשר נראה במחזה כי לא ממש שומרים על אחדות המשפחה.
המחזה מתפתח כאשר נוצר צורך בגיוס תרומות לבניית כיתת מחשב בבית הספר שנשרפה עקב קצר. על המהלך מנצחת קרן, שלימים מצליחה לרתום את איתמר לפעול למען הצלחת הפרויקט. מערכת יחסים שנרקמת מבהירה לקרן כמה חשובה מערכת היחסים שלה עם אחיה. לכל אורך המחזה מוצגות שתי דמויות נוספות והן: תרצה, מורה מחליפה אשר חותרת תחת מנהלת בית הספר ומנסה להכשיל את פרויקט כיתת המחשב ושפרה, אשר עובדת כמנקה בבית הספר ועיניה פקוחות תמיד ומשמשות כצינור להעברת מסרים חברתיים – חינוכיים. שפרה בסופו של דבר מצליח לטרפד את ניסיונה של תרצה להכשיל את הפרויקט.
המחזה נכתב תוך שיתוף פעולה עם הצוות החינוכי של חט"ב דפנה. מפגשי החשיבה כללו שיח מרתק על הנושאים הבוערים המטרידים את בני הנוער בגיל ההתבגרות ועל הפתרונות לסוגיות אלו.
תלמידי חוג הדרמה עברו תהליך משמעותי בו הם חוו סדנת תיאטרון מתמשכת ואינטנסיבית אשר כללה לימודי משחק והבנת עולם הבמה, אך בעיקר לימדה אותם על ערכים החשובים בחייהם : נתינה, מעורבות חברתית, קבלת האחר, חברות, אהבה, סובלנות וסבלנות ובעיקר אחריות ובגרות. המחזה הוצג בפני תלמידי בתי הספר היסודיים בקרית ביאליק.

"מדי שנה צופים ילדי העיר במחזות האיכותיים והמקצועיים של חט"ב אורט דפנה, אשר מעבירים מסרים חברתיים", ציין ראש העירייה, אלי דוקורסקי. "אני מודה למנהלת בית הספר, רעיה טובול, לצוות החינוכי של בית הספר, לרועי ברקוביץ הבמאי והיוצר ולתלמידי סדנת התיאטרון המוכשרים".

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק