בן 18 נתפס דוהר ב-204 קמ"ש והושם במעצר – חרף כך יגוייס לצה"ל

צעיר לפני גיוס נתפס דוהר ברכבו במהירות 204 קמ"ש בסמוך לצומת עמיעד. המהירות המקסימלית בקטע הכביש בו נתפס ע"י השוטרים עומדת על 90 קמ"ש בלבד.
 

השוטרים העבירו את הצעיר באופן מיידי ללילה בחדר המעצר – עד לדיון בפני שופט למחרת בבוקר. השופטת שדנה בעניינו פסקה כי הצעיר יישאר במעצר בית בתנאים מגבילים וכי רישיונו ישלל עד תום ההליכים.

בצר לו פנה הצעיר לעו"ד ראובן מלאך על מנת שייצגו – וזה עתר לביהמ"ש וביקש הקלה בתנאי המעצר.

עו"ד מלאך טען כי הצעיר לא מהווה סכנה לציבור – קל וחומר לאחר שרישיונו נשלל – ועל כן אין מקום להרחיקו מהציבור ולהענישו בטרם נקבע כי הוא אשם.

בתחילה הוקלו תנאי מעצר הבית באופן בו התיר ביהמ"ש לצעיר להתגייס לצה"ל ובהמשך, הוקלו התנאים פעם נוספת, והשופטת הביאה את הצדדים להסכמה לפיה מעצרו של הצעיר יקוצר לשעות הלילה – החל מ-20:00 ועד 06:00 בבוקר, וכי יותר לו לצאת לעבוד בליווי ובאחריות דודו, ולאחר חתימת ערבות ע"י הדוד.

כיום נמצא הצעיר במעצר בית לילי עד למועד המשפט שנקבע לפברואר. בחודש מרץ הוא אמור להתגייס לצה"ל.

ב-15 בנובמבר 2016 סמוך ל-23:23, נהג הנאשם, צעיר מצפון הארץ, מצומת עמיעד לכיוון צומת קדרים (כביש 85) ברכבו הפרטי. הוא נעצר על ידי ניידת משטרה והואשם בנהיגה ברשלנות ובקלות ראש, במהירות מופרזת של 204 קמ"ש – העולה בהרבה על המהירות המותרת בכביש זה, שהינה 90 קמ"ש. השוטרים עצרו את הצעיר בו במקום – והוא נשלח ללילה בחדר המעצר עד לדיון מול שופט מעצרים.

שופט המעצרים קבע בבוקר המחרת  כי רשיונו ישלל וכי הצעיר ישהה במעצר בית מלא.

המשפחה פנתה לעו"ד ראובן מלאך, אשר עתר, לביהמ"ש לתעבורה. בעתירה קבל עו"ד מלאך על המעצר הארוך ללא אפשרויות שחרור. כמו כן ביקש עו"ד מלאך כי יותר לצעיר להתגייס לצה"ל חרף כתב האישום העומד מולו – בקשה אותה קיבל בית המשפט.

"מדובר אמנם בעבירת מהירות גבוהה המסכנת את הציבור, אך עדיין – כמה זמן אדם צריך להיות סגור בשל העבירה הזו – המעצר הרי אינו העונש – אלא רק השלב עד הדיון – הוא הרי לא מסוכן כשהוא לא נוהג", טען עו"ד מלאך. עו"ד מלאך ציין עוד, כי מדובר בצעיר העובד לפרנסתו, ולכן ביקש כי יינתן לו לפחות חלון התאווררות של בין שעתיים לשלוש ביום.

בהמלצת בית המשפט, הגיעו הצדדים להסכמה כי מעצר הבית יחול בין 20:00 ל-6:00 למחרת, כאשר יותר לנאשם לצאת לעבודה בפיקוח אחד מדודיו ובחתימת ערבות של הדוד בסך 2,000 שקלים.

הדיון בכתב האישום ייערך בחודש פברואר עד אז יבלה הצעיר את לילותיו במעצר בית. בחודש מרץ הוא אמור להתגייס לצה"ל.

עו"ד ראובן מלאך מנהריה http://malachlaw.zapages.co.il/ עוסק בדיני תעבורה ופלילי, במעמד אישי ודיני משפחה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט