כל מה שצריך לדעת על הלוואה חוץ בנקאית

מי שרוצה להגיע מוכן לרגע של נטילת הלוואה צריך להכיר את המושגים המקובלים בענף. לא כדאי להתפתות להלוואות מחברות קטנות, ותמיד רצוי לתת עדיפות למקומות מסודרים שנמצאים תחת פיקוח. מבולבלים בגלל כל האפשרויות? קבלו את המדריך השלם

 

הלוואה היא אמצעי מימון שמיועד לקהל יעד מגוון. לקוחות פרטיים נוטלים הלוואות כדי לממן שיפוץ בבית, מעבר דירה, אירוע משפחתי, חופשה בחו"ל, טיפולים רפואיים דחופים וכן הלאה. לעומת זאת, לקוחות עסקיים משתמשים בארגז כלים דומה כדי להגדיל את תזרים המזומנים, לערוך שיפוצים, לרכוש מלאי וציוד ועוד.

הדבר החשוב ביותר הוא להשוות בין ההלוואות המוצעות בשוק. אם למשל תחפשו בגוגל "הלוואה בחיפה" או "הלוואה חוץ בנקאית בבאר שבע" תקבלו המון תוצאות מגופים שונים, שרק רוצים שתלוו מהם כסף. האינטרס שלהם הוא כמובן לנצל את הדחיפות של הלקוח כדי להגדיל את הריבית ואת התשואה. מבחינתכם, הדרך היחידה להגיע מוכנים לרגע של נטילת הלוואה מכל סוג היא להכיר את המושגים הבסיסיים המקובלים בענף.

 

מומלץ להשוות בין שלוש חברות אשראי לפחות טרם נטילת הלוואה

מומלץ להשוות בין שלוש חברות אשראי לפחות טרם נטילת הלוואה

 

מהי ריבית ואיך מצמצמים את ההחזר?

האטרקטיביות של הלוואה נקבעת על פי הריבית. המידע על הריבית ניתן לכם כבר בשלבים של השוואה בין הלוואות שונות. באמצעות הריבית היומית, השבועית, החודשית או השנתית תדעו מה יהיה גובה ההחזר. בנוסף, הריבית וההחזר מאפשרים לכם לדעת כמה בסופו של דבר תשלמו על ההלוואה.

התחילו את החיפוש אחר הלוואה בבנק שבו מתנהל החשבון שלכם. הבנק מכיר את היסטוריית הפעילות ויכול להציע ריביות אטרקטיביות יותר מהמקובל בשוק. כמו כן, יש מקרים שבהם דווקא מעבר לבנק אחר יבטיח לכם הלוואה בריבית נמוכה. בנקים מציעים הלוואות בריביות נמוכות למעבירי חשבון עו"ש ומבחינתכם מדובר על אמצעי יעיל למיקוח וחיסכון בהוצאות.

מהי הלוואה חוץ בנקאית?

כדאי שתכירו את היתרונות של הלוואה חוץ בנקאית ותנסו לפנות לחברות כרטיסי האשראי. החברות מציעות הלוואות ללקוחות כל הבנקים ובהליך אישור מיידי ומהיר. למרות ריביות גבוהות יותר בהשוואה לנהוג בבנקים, הלוואה חוץ בנקאית לא תגביל את חשבון העובר ושב שלכם ולא תדרוש העמדת ערבים ובטחונות.

מומלץ להשוות בין שלוש חברות אשראי לפחות טרם נטילת הלוואה. יש להתייחס לא רק להחזר החודשי אלא לגובה הריבית, ולהתעקש לקבל את כל הפרטים מראש. הפרטים הרלוונטיים לגביכם הם ההחזר בסוף התקופה, הריבית, ההחזר החודשי והעמלות.

עוד מסלול חוץ בנקאי לנטילת הלוואות כולל את חברות הביטוח ובתי ההשקעות. גם כאן היתרון הוא נטילת הלוואה ללא הגבלות על חשבון הבנק, אך החיסרון הוא ריביות גבוהות. מנגד, יש אנשים שיכולים לקחת הלוואה כנגד שעבוד פנסיה או על חשבון קרן השתלמות. זהו מסלול אטרקטיבי מאוד לנטילת הלוואות והוא עולה בקנה אחד עם הצרכים של לקוחות פרטיים ועסקיים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בעסקים