חביבי הקהל

תלמידי חט"ב  אפק מקריית ביאליק זכו בפרס "חביב הקהל" בתחרות ספייסלאב של קרן רמון על הניסוי "skittles in Space"

 

תלמידי חט"ב אורט אפק. ביקשו לבדוק האם התפרקות שכבת המעטפת של סוכריית סקיטלס תתפרק בחלל באופן שונה ותיצור שכבת מגן של סוכר על הנוזל

תלמידי חט"ב אורט אפק. ביקשו לבדוק האם התפרקות שכבת המעטפת של סוכריית סקיטלס תתפרק בחלל באופן שונה ותיצור שכבת מגן של סוכר על הנוזל

בגמר התחרות הארצית ספייסלאב מטעם קרן רמון אשר נערכה ברמת גן זכו תלמידי חט"ב אורט אפק מקרית ביאליק בפרס "חביב הקהל" עבור הניסוי אותו תכננו ובצעו.

מדובר בפרויקט מדעי-טכנולוגי בו השתתפו עשרות בתי הספר מרחבי הארץ כאשר על התלמידים היה לתכנן ולבצע ניסוי מדעי שעתיד להישלח לחלל במטרה להשוות בין תוצאות הניסוי בתנאים של כדור הארץ לבין תנאי מיקרו-גרביטציה בתחנת החלל.

השופטים בתחרות שימשו נשיאת קרן רמון, רונה רמון, מנכ"ל הקרן,  רן לבנה, מנכ"ל סוכנות החלל הישראלית, אבי בלסברגר וד"ר רון תומאס אסטרונאוט מנאס"א שבעברו 4 משימות בחלל.

ניסוי "skittles in Space" של חט"ב אורט אפק זכה בפרס "חביב הקהל", כאשר ביקש לבדוק האם התפרקות שכבת המעטפת של סוכריית סקיטלס תתפרק בחלל באופן שונה ותיצור שכבת מגן של סוכר על הנוזל. בכך התכוונו התלמידים לבחון כיצד ניתן לשמר את האוכל בתחנת החלל באמצעות סוכר.

ניסוי נוסף שהציג בית הספר בתחרות הינו "עדשים בחלל", הבודק מה יהיה קצב הנבטת עדשים בחומצת PH6 בהיעדר משקל.

ראש העירייה, אלי דוקורסקי: "אני גאה בהישגי מערכת החינוך בקרית ביאליק המכינה את מדעני העתיד ומלמדת מגיל צעיר את מיומנויות  החקר. יישר כח למנהל בית הספר, יורם רוזנברג, לצוות החינוכי ולתלמידים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק