תחנת ניטור בנווה גנים

בשורה לתושבי נווה גנים: לאחר תלונות רבות של תושבי השכונה הסובלים ממטרדי ריח סוכם כי תוצב תחנת ניטור אוויר בשכונה

 

האיגוד נענה לבקשת צורי להציב את תחנת הניטור כבר בתוך שבועיים. צילום: המשרד להגנת הסביבה

האיגוד נענה לבקשת צורי להציב את תחנת הניטור כבר בתוך שבועיים. צילום: המשרד להגנת הסביבה

תחנת ניטור אוויר תוצב בשכונת נווה גנים ויורחבו הפרמטרים שהיא תבדוק – כך סוכם השבוע בין ראש עיריית קרית מוצקין, חיים צורי, לאיגוד ערים חיפה להגנת הסביבה, בתום סיור בשכונה. הסיור נערך בראשות מרכזת משאבי אוויר באיגוד, ד"ר אלה ברלין, לאחר תלונות רבות של תושבי השכונה הסובלים ממטרדי ריח.

האיגוד נענה לבקשת צורי להציב את תחנת הניטור כבר בתוך שבועיים. תחנה זו מצטרפת לתחנות ניטור איכות אוויר נוספות שכבר פועלות בעיר. ראש עיריית קרית מוצקין חיים צורי הוביל את המהלך להצבת תחנת הניטור בנווה גנים בניסיון לקדם את הטיפול במטרדי הריח בחלקה הצפוני של העיר.

יש לציין כי בחודשים האחרונים הוצבה תחנת דיגום מעל גג בית הספר בגין שבנווה גנים, ובקרוב יתקבלו תוצאות הבדיקות מהמשרד להגנת הסביבה.

נוסף על כך, איגוד ערים חיפה להגנת הסביבה החל בהפעלת מצלמה מעל בניין בקרית ביאליק לאיתור שריפות ולהגנה מפני שריפות.

בחודש דצמבר קיים צורי דיון מיוחד עם אנשי המשרד להגנת הסביבה ואיגוד ערים חיפה בנושא מפגעי הריח בצפון מוצקין, וזאת בעקבות סקר ריחות שערכה חברת "גלית לאיכות הסביבה" בהזמנת עיריית קריית מוצקין על מנת לאפיין את הריח ומקורותיו. על פי הבדיקות, העריך הצוות כי מפעל קומפוסט 2000 במטה אשר ורפת קיבוץ כפר מסריק גרמו למטרדי הריח בשכונת נווה גנים.

במהלך אותו דיון דרש צורי מאנשי המשרד לבצע פעולות אכיפה באזורים שאותם ציין הצוות, אך נענה כי אין די מפקחים לבצע את הפעולה. צורי איים כי ינקוט פעולה משפטית נגד המשרד להגנת הסביבה ונגד הגורמים המזהמים אם הנושא לא יטופל.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בקרית מוצקין
Ads