כמה טיפים למשפחה שמתרחבת

הצטרפות תינוק חדש למשפחה מחייבת את ההורים ושאר הילדים להיערך הכי טוב שאפשר. החל מהתאמת החדר, דרך החלפת הרכב ועד שיחת הכנה – הנה כל מה שאתם צריכים לעשות

התרחבות התא המשפחתי היא צעד מרגש ומיוחד. כל בני המשפחה נערכים לקראת בוא התינוק החדש וההתרגשות מגיעה לשיא כבר כאשר האם נכנסת לחדר הלידה. מצד שני, יש גם קשיים חדשים שהתינוק עומד להביא איתו. הדרך היחידה לעבור את החודשים הראשונים בשלום היא להיערך מראש ובעיקר להביא בחשבון את הטיפים הבאים:

 

התאימו את החדר והבית

 

לא משנה כמה ילדים יש לכם, לתינוק החדש יהיו כמובן צרכים חדשים לחלוטין. אתם חייבים להתאים את החדר והבית לצרכי התינוק ולהציב את הבטיחות בראש סדר העדיפויות. התאמה של החדר והבית באה לידי ביטוי בפינוי צעצועים מיותרים, בהרחקת חפצים חדים וכמובן ברכישת עריסה, שידת החתלה ואמבטיה.

נסו להיעזר בניסיון שיש לכם כדי להחליט כיצד ואיך לצייד את הבית. אם זה הילד הראשון, תוכלו להתייעץ עם חברים ובני משפחה. שמרו על סבלנות ותוכלו ליהנות מהתהליך ולא רק מהתוצאה. בנוסף, תמיד תוכלו לבצע התאמות ושינויים תוך כדי תנועה.

 

שיחה עם הילדים חשובה גם עבורכם כהורים. היא צפויה להפיג חלק ניכר מהחששות ולמלא אתכם באהבה. צילום: יח"צ

שיחה עם הילדים חשובה גם עבורכם כהורים. היא צפויה להפיג חלק ניכר מהחששות ולמלא אתכם באהבה. צילום: יח"צ

 

החליפו את הרכב

 

זה הזמן לחפש מבצעי רכב חדש במקום לקנות רכב במחיר מלא. יש הרבה הוצאות שצפויות להשפיע על התקציב המשפחתי שלכם, אז אין סיבה לבזבז כסף לשווא. הדבר החשוב הוא להחליף את הרכב לדגם בטיחותי וחסכוני. ודאו שיש בתא המטען של הרכב מספיק מקום לעגלה ובדקו האם כל המשפחה יכולה לנסוע בו בצורה נוחה. המושב האחורי של הרכב החדש חייב להיות מרווח ואתם יכולים גם לבדוק את שאר פתרונות ותאי האחסון.

החלפה של הרכב לפני הצטרפות תינוק חדש למשפחה היא הזדמנות לשפר את איכות החיים. אפשרות נוספת היא לקנות רכב נוסף ולצרף אותו לרכב הקיים. בסופו של דבר, הכל שאלה של תקציב. בדקו את האפשרויות שעל הפרק במונחים של עלות מול תועלת והתייחסו גם לחופשת הלידה שתגביל את השימוש ברכב אחד בלבד.

 

קיימו שיחה עם הילדים

 

זה טיפ חשוב וחיוני להורים עם ילדים גדולים או קטנים. כדאי לקיים שיחה עם הילדים מבעוד מועד ולהקדיש אותה להחלפת רשמים. השיחה צריכה להתנהל באופן נינוח, רגוע ובצורה שתעניק לילדים ביטחון. מטרת השיחה היא להראות לילדים שהם נשארים חלק מהמשפחה. אחרי שיחה מוצלחת המוטיבציה של הילדים תגבר והם רק יחכו לרגע שבו הם יוכלו לשחק עם האח או האחות.

שיחה עם הילדים חשובה גם עבורכם כהורים. היא צפויה להפיג חלק ניכר מהחששות ולמלא אתכם באהבה. את השיחה עם הילדים כדאי לקיים בכל גיל, גם אם נראה שהם לא לגמרי מבינים את המשמעות.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בצרכנות