"מצאנו פנינה צפונית אמיתית"

בכירי משרד החינוך ביקרו במערכת החינוך בקרית מוצקין ובסיום הביקור נתנו את הכותרת שלמעלה

נציגי משרד החינוך במהלך הביקור. "ראינו לנגד עינינו את החזון ללמידה משמעותית מתממש עם תהליכי למידה עמוקים המביאים את התלמידים לתובנות ולמידת עומק ובסופם גם תוצרים מרשימים"

נציגי משרד החינוך במהלך הביקור. "ראינו לנגד עינינו את החזון ללמידה משמעותית מתממש עם תהליכי למידה עמוקים המביאים את התלמידים לתובנות ולמידת עומק ובסופם גם תוצרים מרשימים"

בשבוע החולף התארחו בקרית מוצקין מפקחי המחוז של משרד החינוך בחינוך העל־יסודי וצוות האגף במטה משרד החינוך בירושלים בניהולה של דסי בארי, ועמדו מקרוב על מערכת החינוך העירונית.

מנהל אגף החינוך בעירייה, איל אורן, הציג לפני צוות המבקרים את תפיסת החינוך ברשות הכוללת מתן מענה לכלל תלמידי העיר. לדברי אורן, המענה רחב ונפרש על תחומים רבים ועל כל שכבות הגיל, וכולל התבוננות על כל תלמיד וחתירה מתמדת לשיפור הישגים.

הביקור החל במרכז היזמות של אורט מוצקין, שם הוצגו תכניות העבודה הבית־ספריות, ומשם עברה הפמליה לבית הספר עתיד, גם שם הוצגו תוכניות ייחודיות כולל סיור בסדנאות ושיחות עם תלמידים ומורים.

"בתיכון אורט מוצקין בניהולה של שרה פינטו מצאנו בית ספר מוביל יזמות וחדשנות פדגוגית", סיפרה הגברת בארי. פינטו תיארה איך נפרצו גבולות הכיתה וכיצד בית הספר מקדם קולבורציה – למידה רשתית ולא למידה ליטרלית, למידה שבה המורה והתלמיד נמצאים בקו אחיד של למידה. תלמידים מקבוצות שונות לומדים יחד ומתקיים חיבור בין מגמות שונות. בארי: "התרגשנו לשמוע את התלמידים ולראות את התוצרים של ההערכה החלופית מבוססת חקר בתחומי הדעת השונים. ראינו לנגד עינינו את החזון ללמידה משמעותית מתממש עם תהליכי למידה עמוקים המביאים את התלמידים לתובנות ולמידת עומק ובסופם גם תוצרים מרשימים".

לאחר מכן נערך ביקור בתיכון עתיד בניהולה של קרן בבלי. התיכון נותן מענה לתלמידים המתעניינים בלמידת מקצוע לחיים ומוביל אותם לאמונה ביכולתם להצליח. לדברי המפקחים, בלטה במיוחד התפיסה שאותה ניתן היה לשמוע מפי צוות בית הספר, אך מצאה ביטוי חזק מאוד גם בדברי התלמידים: מלחמה על כל תלמיד, על מנת שיצליח להתמיד בדרך אל המטרה והיא תעודת בגרות או תעודת הסמכה.

בארי: "במהלך הביקור בקרית מוצקין מצאנו פנינת חינוך צפונית אמתית. גם בתיכון עתיד וגם באורט מוצקין ראינו את ההערכה החלופית המצליחה לתת מענה ולקדם מיצוי פוטנציאל אישי, הן בקרב התלמידים המתקשים והן בקרב התלמידים המצטיינים. בסיום הביקור נפגשנו עם כל מפקחי ומנהלי המחוז לשיח ולמידה הדדית ומפרה. אני מודה לכל העוסקים במלאכה על יום מעורר השראה".

איל אורן הודה מקרב לב לגב' דסי בארי ולצוותה ולמר זלי מרון, מרכז הפיקוח העל יסודי במחוז וכלל המפקחים על הביקור המיוחד והעומק הרב שאפיין אותו. בסופו של המפגש לא פסחה בארי על מנהגה לסיים (או להתחיל) ביקור בלמידה וכלל הנוכחים קראו יחדיו את שירו של יהודה עמיחי "אבי היה אלוהים".

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך אתם ממתיקים את הקפה/ תה שלכם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בקרית מוצקין
Ads

Zone not found or deactivated.Zone id : 236209