הגרושה סירבה לוותר על צו עיכוב היציאה מהארץ נגד בעלה לשעבר

בתביעה שהוגשה לאחרונה לביהמ"ש לענייני משפחה נחשף מאבק מכוער בין בני זוג לשעבר על חינוך ילדיהם – אשר הביא לבסוף לפיטוריי הבעל.
לדברי עו"ד שיפמן – הגבר סירב לבקשות אשתו להעביר את ילדיהם למסגרת חינוך חרדית – ובתגובה, היא פתחה נגדו תיק בהוצאה לפועל להבטחת תשלומי מזונות (למרות שלא פיגר בתשלומם).

מיקי שיפמן - צלם דורון לצטר

מיקי שיפמן – צלם דורון לצטר

מיד לאחר שנפתח התיק בהוצאה לפועל, הוציאה האישה צו עיכוב יציאה מהארץ נגד הגבר – ומנעה ממנו לטוס לחו"ל במסגרת עבודתו השוטפת.


הבעל פנה להוצאה לפועל בבקשה לבטל את הצו ולהתיר לו לנסוע לחו"ל – אך סורב – וראש ההוצל"פ התנה את ביטול הצו בהעמדת ערבות על סך של מאות אלפי שקלים – סכום שהגבר לא היה יכול לגייס, וכמו כן, לא מצא איש שיהיה מוכן לערוב לו בסכום דומה.

לדברי עו"ד שיפמן – כתוצאה מכך איבד הגבר את מקום עבודתו, והכנסתו התדרדרה בצורה קשה. לאחרונה הגיש האיש באמצעות עו"ד שיפמן תביעה לביהמ"ש להפחית את תשלום המזונות בלמעלה מ-50% – מאחר שהכנסתו של הגבר נגדעה. לדבריו – לא מדובר במקרה יחיד – אלא בתופעה בה אבות גרושים רבים כלואים בארץ למרות שהם מקפידים לשלם את מלוא התשלומים שנפסקו להם – וכל זאת רק מפני שאין בידם להעמיד ערבות כל כך גבוהה.

לבני הזוג לשעבר שני ילדים, והם התגרשו לפני מספר שנים לאחר שיחסיהם עלו על שרטון. הבעל נהנה לאורך השנים מהכנסה יפה כשכיר בחברה בינלאומית השולחת אותו לפרויקטים קצרים במדינות רבות ברחבי תבל.

לדברי עו"ד מיקי שיפמן, המייצג את הגבר – לפני מספר חודשים איבד הגבר את מקום עבודתו בעקבות פעולותיה של גרושתו – הנמצאת בסכסוך עימו סביב חינוך ילדיהם.

לדברי עו"ד שיפמן, בני הזוג היו מאז ומתמיד דתיים, אך האישה החלה בשנים האחרונות במסלול של התחזקות אמונית – תוך אימוץ אורח חיים חרדי.  בשל המהפך שעברה – ביקשה האישה להעביר את הילדים למסגרת לימודים חרדית – אך הבעל התנגד לכך מכל וכל. לדברי עו"ד שיפמן – משהבינה האישה כי ללא הסכמת בעלה לשעבר, היא לא תוכל להעביר את הילדים בית ספר, היא החלה להפעיל עליו לחץ.

למרות שהגבר לא פיגר בתשלומי המזונות לאורך 6 השנים מאז גירושיהם, החליטה האישה לפתוח נגדו תיק בהוצאה לפועל – להבטחת תשלום המזונות. לאחר פתיחת התיק, הוציאה האישה צו עיכוב יציאה מהארץ נגד בעלה לשעבר אך לא הודיעה לו על כך – והדבר התגלה לו רק כאשר נחסמה יציאתו בנמל התעופה בן גוריון  – כאשר התכונן לעלות למטוס בדרכו לפרויקט חשוב בחו"ל מטעם העבודה.

לאחר שפנה אליה מספר פעמים בבקשה שתסיר את צו עיכוב היציאה נגדו, ומשנענה בשלילה – פנה הגבר לביהמ"ש למשפחה באמצעות עו"ד שיפמן – בבקשה שזה יורה על ביטול הצו המסכן את פרנסתו של הגבר.

אך ראש ההוצל"פ צידד בעמדת האישה – ולא הסכים לבטל את צו העיכוב כל עוד הגבר לא יעמיד ערבות – וזאת על מנת להבטיח את תשלום המזונות לילדיהם הקטינים של בני הזוג לשעבר – במקרה שהבעל יבחר שלא יחזור ארצה ויסרב להמשיך לשלם מזונות.

לרוע מזלו של הגבר – אין בידו חסכונות או רכוש המגיעים לסכומים כאלה – וכמו כן – אף חבר או קרוב משפחה שלו, לא היה מוכן לחתום על ערבות בסכום כל כך גבוה. כתוצאה מכך, הושאר הצו על כנו – ולאחר כחודשיים – זומן הגבר לשימוע במקום עבודתו ופוטר – מאחר ולא יכול היה להמשיך בתפקידו עקב הנסיבות שנכפו עליו.

לדברי עו"ד שיפמן, מקרה זה איננו מקרה בודד – אלא מסמן תופעה הולכת וגוברת של אבות גרושים, המקפידים לשלם כל שקל מסכום המזונות שנפסק להם – אך חרף כך הם כלואים למעשה בישראל – רק משום שלא נמצא איש המוכן לערוב לתשלומי המזונות העתידיים בהם הם חייבים.

כתוצאה מפיטוריי הגבר, פנה לאחרונה האיש באמצעות עו"ד שיפמן לביהמ"ש למשפחה, בבקשה להקטין את תשלומי המזונות בהם הוא מחויב, ולהעמידם על 4,000 שקלים בחודש – במקום עשרת אלפים שקלים המשולמים כיום, וזאת בשל התדרדרות הכנסתו של הגבר. לדברי עו"ד שיפמן מדובר בשינוי אורחות חיים מהותי, אשר מצדיק את הפחתת דמי המזונות . טרם הוגש כתב הגנה.

עו"ד מיקי שיפמן www.mikilaw.com מומחה לדיני משפחה, גירושין, צוואות, עיזבונות, ומגשר.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט