יחס חיובי לבעלי חיים

בקרית ביאליק אוהבים ומכבדים בעלי חיים. לאחרונה סיכמו את השנה הֺ־13 של פעילות התוכנית "יחס חיובי לבעלי חיים" בבתי הספר היסודיים בעיר

בתמונה: תלמידי בית הספר "רקפות" עם התעודות. "הפרויקט מקנה לא רק ידע בתחום אלא גם ערכים"

בתמונה: תלמידי בית הספר "רקפות" עם התעודות. "הפרויקט מקנה לא רק ידע בתחום אלא גם ערכים"

בקרית ביאליק מסכמים את השנה ה־13 של פעילות התוכנית "יחס חיובי לבעלי חיים". התוכנית הועברה לכל תלמידי שכבת  ה' כולל כיתות החינוך המיוחד וכיתה תקשורתית בששת בתי הספר היסודיים בעיר. 452 תלמידים השתתפו בתוכנית הערכית אשר מומנה על־ידי העירייה.

את התוכנית יזמה והוציאה לפועל, בהתנדבות, בתיה בר, חברה בקרן למען בעלי חיים במשרד להגנת הסביבה, בשיתוף מנהלת מחלקת החינוך ב"חי־פארק", אסנת מעוז־ינקו. מטרת התוכנית היא יצירת חברה מעורבת ואכפתית, המקבלת אחריות אישית במציאת פתרונות בנושאים של שוטטות והתעללות בבעלי חיים ופיתוח יכולת קבלת החלטות כאשר נתקלים במקרים אלו. התוכנית שמה דגש על ערכים כמו סובלנות, סבלנות, חמלה, עזרה לחלש וכיבוד צורכי השונה, הן כלפי אנשים והן כלפי בעלי חיים.

התוכנית כללה שלושה מפגשים לכל כיתה, שניים בביה"ס ואחד בחי פארק. במפגשים אלו נחשפו התלמידים לתרומתם של בעלי החיים בכלל וחיות המחמד בפרט לבני האדם, בליווי מצגות וסרטונים. במפגשים עם התלמידים הודגש הקשר, שהוכח מחקרית, בין אלימות כלפי בעלי חיים ובין אלימות כלפי בני אדם ומה ניתן לעשות כדי למנוע זאת.

במפגש למדו התלמידים על בעלי החיים שנמצאים בסכנת הכחדה בארץ ובעולם, על הסיבות שגורמות לכך, ומה תרומתם של גני החיות לשימור זנים נכחדים. הווטרינר הרשותי, דר' דדיה, הסביר לתלמידים על חשיבות העיקור של חיות המחמד בכלל וחתולי הרחוב בפרט, לטובת האיזון האקולוגי, לטובת בריאותם של בעלי החיים ולטובת תושבי העיר כאחד. ד"ר דדיה הדגיש את חשיבותם של חתולי הרחוב כמרחיקי המכרסמים והנחשים מחצרות העיר.

במהלך הפעילות נערך חידון בנושא חתולים.. התלמיד שהגיע למקום הראשון, מכל כיתה, זכה במינוי שנתי ל"חי פארק". בסיום הפרויקט הוענקה לתלמידים תעודת ידיד בעלי חיים בחתימתו של ראש העירייה, אלי דוקורסקי.

לדברי ד"ר דדיה: "ניתן לראות את תוצאות הלמידה בשטח כאשר התלמידים מתקשרים למוקד העירוני, כפי שהונחו בתוכנית, ומדווחים על בעל חיים פצוע או משוטט".

ראש העירייה, אלי דוקורסקי, מסר: "הפרויקט מקנה לא רק ידע בתחום אלא גם ערכים ומונע אלימות, משפר את האווירה הבית ספרית ומחנך לדאגה ואכפתיות.  אני מברך את יזמי ומשתתפי הפרויקט ומודה לבתיה בר על נחישותה, מסירותה והאנרגיה הבלתי נדלית למען בעלי חיים וחינוך לאהבתם".

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק