ביטוח דירה: למה, כמה ומה זה מכסה?

ביטוח דירה חשוב כי הוא יכול לכסות מפני נזקים למבנה או לתכולה. את עלות הביטוח קובעים לפי שווי הנכס והרכוש האישי. בנוסף, ניתן לחסוך בהוצאות באמצעות השוואה יעילה בין חברות הביטוח


עליית מחירי הנדל"ן באזור חיפה והקריות מעלה לדיון גם את הנושא של ביטוח דירה. בניגוד למה שנהוג לחשוב, ההון העצמי הנדרש להגשמת החלום לא כולל רק את רכישת הנכס עצמו. תושבי חיפה והקריות צריכים להבין שעליהם לשאת בהוצאות נלוות כמו שכר טרחת עורכי דין, עמלת תיווך, פתיחת תיק בבנק, הובלה, ריהוט, שיפוצים וכאמור גם ביטוח.

השאלה היא מה זה בכלל ביטוח דירה ועד כמה הוא חשוב. בהקשר הזה יש לציין שהביטוח מתחלק לשלושה סוגים: ביטוח מבנה בלבד, ביטוח תכולה בלבד או חבילה שכוללת ביטוח מבנה ותכולה יחד. רק היכרות יסודית עם המאפיינים של כל ביטוח יכולה להעניק את תחושת השקט הנפשי.

 

ביטוח מבנה מכסה מפני כל נזק שעלול להיגרם לדירה. ברוב המקרים הוא מכסה מפריצות, גניבה, שריפה, רעידת אדמה

ביטוח מבנה מכסה מפני כל נזק שעלול להיגרם לדירה. ברוב המקרים הוא מכסה מפריצות, גניבה, שריפה, רעידת אדמה

 

 

באיזה מקרים תוכלו להפעיל את הביטוח דירה?

 

ביטוח מבנה מכסה מפני כל נזק שעלול להיגרם לדירה. ברוב המקרים הוא מכסה מפריצות, גניבה, שריפה, רעידת אדמה וכדומה. אצלנו בחיפה למשל צריך לוודא שהוא כולל הרחבה לכיסוי נזקים שנגרמים בשעת מלחמה, או לנזקים שמתרחשים בגלל הצתות. בדיקה של מכלול התנאים, ההטבות והשירותים הנלווים עשויה להפוך את הביטוח להשקעה הכי משתלמת בחיים שלכם.

מנגד, ביטוח תכולה מתייחס רק לציוד ולרכוש האישי שלכם. הוא מכסה בעיקר את הרכוש המצוי בתוך הבית או במקרים מסוימים את זה שצמוד אליו. הנזקים הנפוצים שבגינם מופעל ביטוח מבנה הם פריצה וגניבה, שריפה ורעידת אדמה. כמו כן, גם כאן יש לבחון לעומק את תנאי הפוליסה וההגבלות.

כפי שניתן להבין, ביטוח מבנה ותכולה מרכז את שני המרכיבים השונים בתוך חבילה משתלמת אחת. זהו ביטוח שמטרתו לסייע למבוטח לחזור במהירות לשגרת החיים גם אחרי אסון בלתי צפוי. בנוסף, יש חברות ביטוח שמציעות במסגרת החבילה המשולבת שירותים והטבות ללא תוספת תשלום. שירותים אלו עשויים להיות החלפת מפתח, הקצאת שמאי תוך יממה, כיסוי לאובדן ועוד.

 

בחישוב תעריפי ביטוח מבנה ותכולה מתייחסת חברת הביטוח בעיקר לרמת הסיכון שהיא נדרשת לקחת על עצמה.

בחישוב תעריפי ביטוח מבנה ותכולה מתייחסת חברת הביטוח בעיקר לרמת הסיכון שהיא נדרשת לקחת על עצמה.

 

מה משפיע על מחיר הביטוח?

 

בחישוב תעריפי ביטוח מבנה ותכולה מתייחסת חברת הביטוח בעיקר לרמת הסיכון שהיא נדרשת לקחת על עצמה. מחשבון ביטוח דירה כולל למשל פרמטרים כמו סוג מבנה וקומה (בית פרטי, דו משפחתי, משותף וכן הלאה), גיל המבנה בשנים, סכום ביטוח המבנה בש"ח, תוספת כיסוי לנזקי מים, מספר תביעות שהוגשו בשנים קודמות וסכום ביטוח התכולה בש"ח.

השוואה יעילה בין פוליסות ביטוח דירה של חברות שונות יכולה לחסוך אלפי שקלים. את ההשוואה רצוי לבצע על סמך פרמטרים קבועים ותוך התייעצות עם אנשי מקצוע. חשוב להשקיע בהשוואת המחירים כי מדובר על ביטוח לנכס הכי יקר שיש ברשותנו.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בצרכנות