יום שיאצו לקשישים

עשרות קשישים נהנו מיום בריאות של כללית רפואה משלימה ל"גיל הזהב", שהתקיים בנהריה
 

הקשישים נהנו מטיפולי התנסות מפנקים - שיאצו ורפלקסולוגיה מידי מטפלת בכירה. צילום: אילוסטרציה

הקשישים נהנו מטיפולי התנסות מפנקים – שיאצו ורפלקסולוגיה מידי מטפלת בכירה. צילום: אילוסטרציה

עשרות הקשישים, המגיעים מדי יום למתנ"ס כצנלסון בנהריה, נהנו השבוע מטיפולי התנסות מפנקים – שיאצו ורפלקסולוגיה מידי מטפלת בכירה, במרפאת כללית רפואה משלימה בנהריה אורלי שגב  מנהלת השירות והתפעול בכללית רפואה משלימה במחוז צפון, אירית רון פינקס, אמרה, "אנו רואים חשיבות גדולה בהשתתפותם בהתנדבות של מטפלים מכללית רפואה משלימה באירועים קהילתיים ואנחנו אף מעודדים את המרפאות השונות במחוז צפון להשתתף באירועים קהילתיים שכאלה"

ברשת כללית רפואה משלימה במחוז הצפון, רואים חשיבות רבה באירועים למען הקהילה ובשיתוף הקהילה ובמסגרת זו, הוענקו ללא תשלום טיפולי שיאצו ורפלקסולוגיה על ידי  מטפלת בכירה במרפאת כללית רפואה משלימה בנהריה, אורלי שגב, ביום בריאות של כללית רפואה משלימה ל"גיל הזהב", שהתקיים במתנ"ס כצנלסון בנהריה.

השיאצו, הינה טכניקת טיפול יפנית המתבססת על הרפואה הסינית וכוללת מגע ולחיצות בנקודת איזון בגוף, כיפוף ומתיחת האיברים במטרה לשחרר חסימות, לנתב את האנרגיה של הגוף ולהביא לאיזון הגוף והנפש. השיאצו מסייע לכאבי גב, צוואר, שרירים תפוסים, כאבי מפרקים ולחץ.

הטיפול הרפלקסולוגי מתבסס על העיקרון כי כפות הרגליים והידיים משקפים את גוף האדם על מערכותיו השונות, מגע במרכזי תחושה שונים ועיסוי נכון של הכפות ישפיע על איברים או מערכות לפעול בצורה טובה יותר. באמצעות מסאז' בכף הרגל, משחרר המטפל אזורים חסומים בגוף ומסייע להתמודדות עם כאבים ומחלות שונות. הרפלקסולוגיה מסייעת לעצירות, כאבי בטן, כאבי גב, כאבי ראש ,הרפיית מתחים  ועוד.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות