רפואה על הבר

"כללית רפואה משלימה" מביאה את הרפואה לכל מקום ועורכת סדרת הרצאות בברים באזור חיפה, הקריות והצפון, עם בכירי הרופאים
ד''ר אלינה צימרמן במהלך ההצראה בפאב ליבירה. צילום: אלכסיי סיטניקוב

ד"ר אלינה צימרמן במהלך ההצראה בפאב ליבירה. צילום: אלכסיי סיטניקוב

מנהלת מרחב הצפון בכללית רפואה משלימה, ד"ר אלינה צימרמן, התארחה במהלך שבוע שעבר בפאב "ליבירה" בעיר התחתית במסגרת סדרת ההרצאות "כללית על הבר", שהתקיימה בשיתוף עם מומחי שירותי בריאות כללית במחוז חיפה. האירוע התקיים בארגון מנהלת השירות והתפעול בכללית רפואה משלימה, אירית רון פינקס, דוברת שירותי בריאות כללית מחוז חיפה וגליל מערבי, יוכי באואר ומנהלת העיר התחתית בפאבים נבחרים באזור והרצתה בנושא: מה משותף בין תרופות לצמחי מרפא.
"מזה מספר שנים שבמחוז חיפה של קופת חולים כללית מקיימים סדרת הרצאות שבהן רופאים מומחים מהכללית מקיימים הרצאות על הבר, זה נהייה כבר עניין של מסורת", אמרה השבוע מנהלת מרחב הצפון בכללית רפואה משלימה, ד"ר אלינה צימרמן וציינה גם כי במהלך ההרצאה ביקר גם מנהל שירותי בריאות כללית במרחב חיפה והגליל המערבי, אנג' שלמה פרי.
לדברי ד"ר אלינה צימרמן: "הנושא המרכזי בהרצאה שלי עסק בקשר בין התרופות לצמחי המרפא, שגלש לנושאים רבים נוספים, ובהם: על הקשר בין הרפואה המשלימה והקונבנציונלית ושילובם, התפתות של רפואה אלופטית (תרופתית), אשר צמחה מצמחי מרפא בתחילת מאה 19, ועוד נושאים רבים. המסר שלי הוא שאין חלוקה של רפואות, יש רפואה אחת שבאה במטרה להקל ולרפא מטופלים, עם כלים רבים הן מסורתיים והן רשמיים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות