יוקם תיכון חדש

משרד החינוך אישר את בקשת העירייה להקים בית ספר חדש נוסף על אורט מוצקין הוותיק ועל תיכון עתיד. "זו זכות גדולה ועדות לפיתוחה של העיר ולעוצמתה"

 

התיכון, שיכלול חטיבת ביניים וחטיבה עליונה, יוקם אף הוא בשכונה החדשה משכנות אמנים. צילום: אילוסטרציה

התיכון, שיכלול חטיבת ביניים וחטיבה עליונה, יוקם אף הוא בשכונה החדשה משכנות אמנים. צילום: אילוסטרציה

עוד אירוע היסטורי בלוח הזמן של קרית מוצקין: במקביל להקמת בית ספר יסודי חדש ראשון לאחר יותר מ־20 שנה (בשכונת משכנות אמנים), אישר משרד החינוך להקים תיכון חדש בקרית מוצקין. התיכון, שיכלול חטיבת ביניים וחטיבה עליונה, יוקם אף הוא בשכונה החדשה משכנות אמנים.

ביום רביעי האחרון פנתה העירייה לוועדה העליונה לאישור פתיחת בתי ספר על־יסודיים, בראשותו של סמנכ"ל משרד החינוך ומנהל מינהל הפיתוח, תמיר בן משה, בבקשה להקים תיכון חדש בעיר. מדובר על בית ספר שש־שנתי, שיצטרף לתיכון עתיד שהוקם בשנת 2012 ואל קרית החינוך הוותיקה אורט מוצקין הפועלת מאז שנת 1979.

ראש העירייה, חיים צורי, ומנהל אגף החינוך, איל אורן, הציגו לפני חברי הוועדה את צפי הגידול של יחידות הדיור בעיר, בעיקר בשכונות משכנות אמנים ונווה גנים, כמו גם במוצקין הוותיקה ושכונות אחרות, הדורש הקמת תיכון חדש במקביל להקמת בתי הספר יסודיים שיוקמו בעיר.

הוועדה אשר כללה גם את נציגי מחוז חיפה ואת נציגי המטה הארצי אישרה את הבקשה וכעת נערכים לקביעת מתכנן לבית הספר החדש.

"אני רואה זכות גדולה להקים תיכון גדול נוסף בקרית מוצקין", מסר צורי. "זו עדות נוספת לפיתוחה של העיר, עוצמתה וקידומה לקראת העתיד. בהתאם לכך גם נתכנן מבנה מודרני וייחודי".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית מוצקין