לא אספת? נקנסת

שנת 2014 בקריית ביאליק: 53 דו"חות לתושבים שלא ניקו את צואת הכלבים – 122 כלבים משוטטים נלכדו * דוקורסקי: "בשנת 2015 יושם דגש מיוחד על הפחתת צואת הכלבים"

אפס סובלנות כלפי תושבים שלא אוספים את צואת כלביהם

אפס סובלנות כלפי תושבים שלא אוספים את צואת כלביהם

בשנת 2014 רשם הפיקוח העירוני בקריית ביאליק: 53 דו"חות לתושבים שלא ניקו את צואת הכלבים, בנוסף נלכדו ברחבי העיר 122 כלבים משוטטים נלכדו, ראש העיר אלי דוקורסקי הודיע, כי בשנת 2015 יושם דגש מיוחד על הפחתת צואת הכלבים

כחלק מפעילותה העקבית של עיריית קריית ביאליק פועלת למען שיפור חזות וניקיון העיר מקיימת מחלקת הפיקוח אכיפה נמרצת למיגור תופעת הכלבים המשוטטים ללא בעליהם והשארת צואת כלבים על המדרכות. פקחי המחלקה מסיירים מדי יום ברחבות העיר בסביבת גנים ציבוריים ובחצרות בתי הספר.

בנוסף, מקיימת מחלקת הפיקוח פעילות הסברתית ומפרסמת מודעות לקהל התושבים. כאמור, במהלך שנת 2014 ניתנו 53 דוחות לבעלי כלבים שלא ניקו צואת כלביהם, נלכדו 122 כלבים משוטטים ללא רצועה, מתוכם 56 ללא בעלים. בגין כל זאת ניתנו קנסות ואזהרות. כמו כן ניתנו 33 קנסות עבור אחזקת כלבים ללא חיסון כלבת בתוקף.

מחלקת הפיקוח שמה לה ליעד מרכזי לשנת 2015 למגר כליל את התופעה על ידי תגבור סיורי הבוקר של פקחים מוסווים בכל הגנים הציבוריים, מרכזים מסחריים ורחובות העיר ולגלות אפס סובלנות כלפי תושבים שכלביהם המשוטטים ללא רצועה או שאינם אוספים באופן מיידי את צואתם של כלבי המחמד.

מנהל מחלקת הפיקוח העירונית, שלום לוינזון, ציין: " אני שמח להדגיש כי תושבי העיר מבינים את חשיבות נושאי הניקיון והשמירה על איכות הסביבה ומשתפים פעולה. קיים שיפור בהתייחסות התושבים בכלל ובעלי הכלבים בפרט. ניתן לראות זאת במספר הדו"חות הניתנים על ידי העיריה לבעלי הכלבים היורד באופן מתמיד. כמו כן בעלי הכלבים הרשומים בעירייה יקבלו דף מידע המפרט את החוקים המתייחסים לאחזקת כלבים".

ראש העירייה, אלי דוקורסקי, הנחה את מחלקת הפיקוח להמשיך בפעולות האכיפה : " אני מקבל פניות רבות מהתושבים שמודים לעיריה על הקדשת תשומת לב מיוחדת לנושא זה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק