עזרה לקשישי "נאות כיפת הזהב"

כללית מציעה ייעוץ למשפחות הקשישים שהוצאו מ"נאות כיפת הזהב". צוות הפיזיותרפיה של כללית ביחידה להמשך טיפול בחיפה, מעניק ייעוץ למשפחות שהוציאו את יקיריהן מהמוסד הסיעודי "נאות כיפת הזהב"
 

המוקד מאוייש על ידי צוות הפיזיותרפיה ביחידה להמשך טיפול של כללית, בניהולה של רחלי זילברמן ומעניק הדרכה טלפונית. צילום: כללית

המוקד מאוייש על ידי צוות הפיזיותרפיה ביחידה להמשך טיפול של כללית, בניהולה של רחלי זילברמן ומעניק הדרכה טלפונית. צילום: כללית

כללית נערכה במהירות למתן סיוע למשפחות שבחרו להוציא בבהילות את יקיריהם מבית החולים הסיעודי, בעקבות הפרסומים ברדיו ומפעילה, במהלך 10 הימים הקרובים – עד סוף שבוע הבא, מוקד טלפוני למתן ייעוץ והדרכה. המוקד מאוייש על ידי צוות הפיזיותרפיה ביחידה להמשך טיפול של כללית, בניהולה של רחלי זילברמן ומעניק הדרכה טלפונית כאשר בעת הצורך, לפי המלצה רפואית, יגיע פיזיותרפיסט גם אל בית המטופל, למתן הדרכה.

מסבירה ציפי קנול, מנהלת הפיזיותרפיה של כללית במחוז: בני המשפחה לא תמיד יודעים כיצד לטפל נכון בחולים הסיעודיים השוהים בבתיהם.

חשוב להדריך את המשפחות  כיצד לשמור על בריאות החולה וכן על בריאות המטפל, כך שגם לו לא יגרם נזק אורטופדי,למשל: יש להקפיד על שינוי תנוחת החולה, לפחות אחת לחצי שעה, כדי למנוע התפתחות פצעי לחץ. חשוב  לדעת כיצד להעביר את החולה, מכיסא למיטה וההיפך באופן בטיחותי, כדוגמה: לרכון קרוב אל המטופל ולא למשוך בידיו למרחק. כיצד נכון לרחוץ את החולה ועוד.

היוזמה נועדה להקל על החולים ומשפחותיהם במצוקה פתאומית שפקדה אותם, מדגישים בכללית. המוקד פועל בימי א'-ה' מ-8:00-16:00, בטלפון: 04-8685452.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות