מטו"ס למקום ראשון בסייבר

סניף מטו"ס של בית הספר הריאלי העברי זכה במקום הראשון במחוז חיפה באליפות הסייבר הישראלית
 

ההשתתפות בתחרות נפתחה לכלל תלמידי בית הספר, ולא רק לנבחרת ייצוגית. צילום: הריאלי

ההשתתפות בתחרות נפתחה לכלל תלמידי בית הספר, ולא רק לנבחרת ייצוגית. צילום: הריאלי

בלילה שבין חמישי לשישי שעבר, לא עצמו עין בסניף מטו"ס של בית הספר הריאלי העברי בחיפה. הלילה הלבן – "המַנקִיתון" (קרוי על שם התחרות "קוד מנקי"), היה אירוע השיא לאחר שלושה חודשים של עבודה קשה בתחרות עצמה. אליפות הסייבר הישראלית הסתיימה בחצות של אותו הלילה. בתחרות  השתתפו למעלה מ- 1,400 בתי ספר, וכ – 215,000 תלמידים.

ההשתתפות בתחרות נפתחה לכלל תלמידי בית הספר, ולא רק לנבחרת ייצוגית. המטרות שהציבו לעצמן המורות שהובילו את התחרות היו לחשוף את כל התלמידים למקצוע התכנות, להציב אתגרים המאופיינים בחשיבה יצירתית ואלגוריתמית, לפתח את כישורי הלימוד העצמי של התלמידים וליצור הזדמנויות לשיתוף פעולה ביניהם. היענות התלמידים הייתה גבוהה ביותר,ונראה שהמטרות הושגו במלואן. התוצאות המרשימות מעידות על כך.

מיד עם פתיחת התחרות דורג סניף מטו"ס בין עשר חטיבות הביניים המובילות בארץ. בהמשך דורג בשלישיה הפותחת לאורך תקופת התחרות, ובסופה, ביום חמישי בחצות הלילה, זכהביה"ס במקום הראשון בין כל חטיבות הביניים במחוז חיפה, ובמקום השישי בדירוג הארצי.

בתחרות  השתתפו למעלה מ- 1,400 בתי ספר, וכ - 215,000 תלמידים. צילום: הריאלי

בתחרות השתתפו למעלה מ- 1,400 בתי ספר, וכ – 215,000 תלמידים. צילום: הריאלי

כאות הוקרה למאמץ האדיר של התלמידים לאורך כל תקופת התחרות, הוחלט על אירוע שיא שבו יוכלו התלמידים להמשיך ולהתקדם בצוותא בשלבי התחרות ולאחר מכן זכו גם לתכנית מדעית-חברתית שכללה בין היתר "ספארי לילה" בגן החיות שגובל בבית הספר.

בשעה 6:00 בבוקרו של יום שישי חזרו הילדים לבתיהם, עייפים אך גאים ומרוצים מאוד.

את כל שלבי התחרות הובילו, בנחישות אין קץ ובהשקעה גדולה, המורות שרון יעקב-גינוסר ויוליה אלקין בניצוחה של זהבית זליג, מנהלת מטו"ס.

בסניף מטו"ס של הריאלי ציינו: "להצלחת הפעילות היו שותפים בראש ובראשונה תלמידי בית הספר, שמזכירים לנו מידי יום, שלפעמים כל שנדרש הוא להאמין בהם; ועדי ההורים שסייעו רבות;ההורים הרבים שתמכו וליוו את התהליך; צוות בית הספר הריאלי בכלל וצוות סניף מטו"ס בפרט, מורים ואנשי מנהלה, שנרתמו למאמץ המשותף לאורך כל התחרות".

כעת, נערכים במטו"ס לגמר הארצי, שם תבוא לידי ביטוי נבחרת מצומצמת של תלמידים, בהתאם לנהלי התחרות.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך