המתנ"סים תחת ההסתדרות

הסכם היסטורי נחתם בין ההסתדרות הכללית לבין רשת המתנ"סים בקרית ביאליק ויאגד את העובדים תחת קורת גג של ההסתדרות הכללית

 

"כולי תקווה כי הסנונית הראשונה של קריית ביאליק תהווה מנוף להתארגנויות עובדים נוספות". צילום עיריית קרית ביאליק

"כולי תקווה כי הסנונית הראשונה של קריית ביאליק תהווה מנוף להתארגנויות עובדים נוספות". צילום עיריית קרית ביאליק

לראשונה בצפון נחתם הסכם קיבוצי מיוחד בין ההסתדרות הכללית לבין רשת המתנ"סים בקרית ביאליק. ההסכם בא לאגד את העובדים תחת קורת גג של ההסתדרות הכללית, ולהגן על זכויותיהם כדי להעניק להם רשת ביטחון תעסוקתית, להסדיר את תנאי העסקתם ולמסד את סדרי העבודה. חתימת ההסכם התאפשרה לאחר משא ומתן ארוך וממושך כאשר כל הצדדים הביעו רצון להגיע להסכם קיבוצי.

יעקב מניין ורמי זערור, אשר יזמו את חתימת ההסכם, מסרו: "אנו שמחים על כך שהצלחנו להגיע להסכם שנותן מענה הולם לעובדים, ועל זכותם להתאגד וידאג לרווחתם". סמנכ"ל העירייה וחבר בינ"ה – בית נבחרי ההסתדרות, ליאור טרגן, ציין: "אני משוכנע כי ההסכם שהושג יתרום רבות הן לעובדים והן להנהלת הרשת".

סגן יו"ר ההסתדרות ומחזיק תיק המתנ"סים, דוד שחף, בירך על המוגמר: "כולי תקווה כי הסנונית הראשונה של קריית ביאליק תהווה מנוף להתארגנויות עובדים נוספות שיבואו בעקבותיה מקרב עובדי רשת המתנ״סים בחיפה ובצפון".

מנהל רשת המתנ"סים ארז בן נתן בירך אף הוא: "הדאגה לעובדים ולזכויותיהם מהווה חלק מהתפיסה הקהילתית והחברתית של רשת המתנ״סים בקריית ביאליק ואני מברך על ההסכם החשוב".

יו"ר ועד העובדים של רשת המתנ"סים בקריית ביאליק, יפה גבאי, הוסיפה: "עברנו כברת דרך בכדי להגיע להסכם המיוחל. אני מודה לכל השותפים וכולי תקווה להמשך שיתוף פעולה פורה".

ראש העירייה, אלי דוקורסקי, סיכם: "אני רואה בהתאגדות העובדים זכות יסוד אשר תניב את פירותיה  בהעלאת פריון העבודה, שיפור השירות והסדרת תנאי העבודה. אני מודה ליו"ר היוצא של רשת המתנ"סים, יוסי אשכנזי שניסיונו הרב וכישוריו תרמו רבות להשגת ההסכם".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק