משרד החינוך ו"הריאלי" הגיעו לפשרה זמנית: מתווה של הפחתת שכר לימוד לפי פעימות

פשרה זמנית בין משרד החינוך ל"ריאלי": הפחתה של 7 אחוז בשכר הלימוד בפעימה הראשונה. המטרה להפחית עד 13 אלף שקל שכר לימוד לשנה
האם שכר הלימוד יופחת עד 13 אלף שקל בסוף? צילום: באדיבות הריאלי

האם שכר הלימוד יופחת עד 13 אלף שקל בסוף?
צילום: באדיבות הריאלי

מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, ומנהלת מחוז חיפה במשרד החינוך, רחל מתוקי, הגיעו ביום חמישי האחרון להסדר זמני עם הנהלת בית הספר הריאלי בחיפה, שנאבקה נגד החלטת המדינה לבטל את התמיכה בבית הספר שעומדת על כ- 40 מיליון שקל.
המתווה עליו החליטו שני הצדדים יביא להפחתת שכר הלימוד בבית הספר בכמה פעימות.
על פי המתווה הזמני שהושג, משרד החינוך ימשיך לתקצב את בית הספר כבעבר, בתמורה להפחתה של 7 אחוזים בשכר הלימוד בשנת הלימודים הקרובה, מ-17,200 שקלים ל-16 אלף שקלים.
כזכור, אותה הפחתה הוצעה בתחילת הפרשה לבית הספר הריאלי, אולם הנהלת הריאלי סירבה למתווה ודרשה לנהל משא ומתן בנושא, אולם לאחר ההפסד בבית המשפט בהוצאת צו ביניים כנגד כוונת משרד החינוך שלא לתקצב את בית הספר בשנה הבאה, באם לא יחל להפחית בשכר הלימוד, התיישבו בחשאי שני הצדדים לשיחות ביניהם.
אגב, לפי פגישה שקיים חבר הכנסת שי פירון, לשעבר שר החינוך, עם 40 נציגים מוועד ההורים של בית הספר הריאלי, לפני כשבועיים ימים – משרד החינוך לקח רואה חשבון מיוחד שחישב ובדק את נושא שכר הלימוד בריאלי והגיע לחישובים לפיהם בית הספר הריאלי יוכל לרדת בשכר הלימוד, בצורה הדרגתית עד לכ- 11 אלף שקל בשנה בשיטה המחמירה או 13 אלף שקל בשנה, כפי שמסתמן שיהיה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך