טיפול בחולי סרטן בדיקור סיני

שלוחה חדשה של מכבי טבעי בחיפה מציעה טיפולים ייחודים לחולים אונקולוגים במקביל למאבק במחלה
 

הטיפולים מבוצעים על ידי מטפל מכבי טבעי- אופיר מיכאליס, שהתמקצע בתחום האונקולוגיה. צילום: מכבי

הטיפולים מבוצעים על ידי מטפל מכבי טבעי- אופיר מיכאליס, שהתמקצע בתחום האונקולוגיה. צילום: מכבי

מכבי טבעי פותחת בהדר בחיפה שירות ייחודי המיועד לחולים אונקולוגים במטרה לתמוך ולהקל על תהליך הטיפול שהם עוברים, במסגרת המאבק במחלה.  השירותים ניתניםעל ידי מטפלי מכבי טבעי- אופיר מיכאליס, מטפל ברפואה סינית המתמחה בתחום האונקולוגיה, ד"ר מיריאנה וולנר – רופאה אונקולוגית וד"ר שי פסטרנק, המנהל הרפואי של מכבי טבעי בצפון. השירותים והטיפולים מתמקדים בטיפול בתופעות לוואי בזמן המחלה בכל הקשור למתח נפשי, כאבי שרירים שונים, תזונה, שינה, בעיות עיכול, חרדות, דלקות ועייפות. "הנושא של טיפולים אונקולוגיים מתועד בספרות הסינית ואפשר לראות כי לפני מאות שנים עסקו בטיפול אונקולוגי" מספר מיכאליס. "כיום אנחנו יודעים להיעזר במחקר המודרני בכדי לשפר את יכולותינו. דרכי הטיפול שלנו משתנות מאדם לאדם ולכן ההתייחסות היא שונה. כל מטופל מגיע במצב נפשי שונה ולכן הטיפול מותאם אישית".

שיתוף הפעולה בין הטיפול במחלה לטיפול בעזרת הרפואה האינטגרטיבית, בא לידי ביטוי באיכות חייו של המטופל, כך למשל מטופל שקיבל לדוגמא כימותרפיה והקרנות וסובל מכאבים אשר מאלצים אותו להפסיק את הטיפול ממשיך את הטיפול באמצעות דיקור סיני מהרפואה המשלימה לצורך השלמת הטיפול. כמו כן, השירותייחודי לחולים שלא יהיו במגע עם מטופלים אחרים ולא צריכים לחשוש ולהיחשף מפני זיהומים "אנחנו לא רק משלימים את הטיפול אלא מאפשרים את המשכו" מסביר מכאליס. אחד הכללים המוקפדים הם לא להפסיק את הטיפולים הקונבנציונליים. ישנה חלוקת עבודה ברורה בין הרפואה הקונבנציונליתוהרפואה הסינית. לדבריו של מיכאליס "כל המחקרים שנעשו על הרפואה המערבית נעשו שהרפואה המערבית היא משלימה ולא חלופית" משמעות הדבר היא שמטופל שנמצא בתהליך טיפול ברפואה הקונבנציונלית וסובל מעייפות, הקאות או תופעות לוואי שונות יוכל להיעזר ברפואה הסינית על מנת להקל באופן משמעותי על המשך טיפולו.

השלוחה בחיפה היא רק תחילת הדרך לקראת הרחבת הטיפולים אשר מתוכננים במכבי טבעי. "הכוונה להעניק מספר רחב של הטיפולים שלנו שיכללו דיקור סיני, שיאצו, טיפול מגע, עיסוי רפסיולוגיה, לחיצות ועיסוי כף הרגל, נטורופתיה-ייעוץ לתזונה טבעית וצמחי מרפא סינים לצורך שימוש בתרופות שעשויות מצמחים"הצפי לקראת העתיד מבחינת מכבי טבעי הוא להעתיק את השלוחה הראשונה בחיפה לאזור המרכז ולפתח את הרפואה. "אנחנו נרצה לפתח את הרפואה המערבית גם לכיוון הפסיכיאטריה ורפואת הנשים, אלו תחומים שיש לנו להציע מטפלים מקצועייםגם בנושא הפוריות" לסיכום הוסיף מיכאליס:"הרצון שלי הוא לייצר רפואה אונקולוגיתמשולבת ברמה הגבוהה ביותר בתוך הקהילה ולא בבית החולים, זה מה שמוביל אותי".

מנכ"לית מכבי טבעי, הגב' דורית אפלר: "שלוחה זו מאפשרת מתן טיפול אינטגרטיבי לחולים אונקולוגים. אנו גאים בשלוחה אינטגרטיבית ראשונה זו של מכבי טבעי, בשיתוף עם מכבי שירותי בריאות, ומתכננים לפתוח שלוחות נוספות ברחבי הארץ, לטובת טיפול שלם בחברי מכבי".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות