שנה בריח טוב

בשורה ריחנית לתושבי קרית ביאליק. מתחילת שנת 2017 חלה ירידה משמעותית במספר תלונות תושבי העיר על מטרד הריחות

 

מבדיקה שערכה עיריית קרית ביאליק עולה, כי הנתונים הגבוהים של חודש נובמבר נובעים משריפות בלתי חוקיות בכפרים הערביים. צילום עיריית קרית ביאליק

מבדיקה שערכה עיריית קרית ביאליק עולה, כי הנתונים הגבוהים של חודש נובמבר נובעים משריפות בלתי חוקיות בכפרים הערביים. צילום עיריית קרית ביאליק

על־פי נתוני המוקד העירוני, מתחילת שנת 2017 חלה ירידה משמעותית בפניות תושבי העיר המתלוננים על מפגעי הריח. בנובמבר 2016 התקבלו 64 פניות תושבים בנושא זה ובחודש פברואר 2017 שתי פניות בלבד.

מבדיקה שערכה עיריית קרית ביאליק עולה, כי הנתונים הגבוהים של חודש נובמבר נובעים משריפות בלתי חוקיות בכפרים הערביים לקראת תקופת מסיק הזיתים, ושריפת פסולת במקום הטמנתה אתרי סילוק פסולת. בעירייה טוענים, כי שריפת האשפה נובעת מהיטלי ההטמנה הגבוהים הנגבים לפי דרישת המשרד לאיכות הסביבה, דבר המעודד השלכת פסולת במקומות פיראטיים ושריפתה.

מאפיון התלונות שהתקבלו במוקד העירוני עולה, כי מקורם האחר של הריחות הוא בפיזור דשן בשטחים החקלאיים המקיפים את קרית ביאליק. אף לא אחת מהתלונות התייחסה למקור ריח בתחום המוניציפלי של העיר.

ראש העירייה, אלי דוקורסקי, ציין כי הוא פועל נמרצות מול המשרד להגנת הסביבה ואיגוד ערים לאיכות הסביבה להביא למיגור תופעת הריחות, שהנה תופעה עונתית בעיקרה. בין השאר דרש לתגבר את מערכת האכיפה על ידי הכשרת צוותי מריחים, שימוש ברחפנים לצרכי צילום מפגעים והצבת מריחים במוקדי הריחות.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק