ריפוי בעיסוק בבת גלים

מכון חדיש ומרווח לריפוי בעיסוק נפתח על ידי כללית בבית אמות צומת דולפין – בת גלים. המכון כולל 5 חדרי טיפול פרטניים, בהתאמה לסוגי טיפול שונים, כגון: טיפול קוגניטיבי, טיפול בחולים עם מחלות נוירולוגיות, חדר טיפולים ייעודי לאנשים שעברו כוויות, חדר לבניית סדים וחדר לטיפול באמצעות מציאות מדומה
 

זהו המכון הגדול ביותר לריפוי בעיסוק בארץ, עם צוות מטפלים מיומן ביותר, הכולל 12 מרפאים בעיסוק. צילום: כללית

זהו המכון הגדול ביותר לריפוי בעיסוק בארץ, עם צוות מטפלים מיומן ביותר, הכולל 12 מרפאים בעיסוק. צילום: כללית

המטופלים במכון לריפוי בעיסוק של כללית בחיפה, נהנים מעתה משירות בתנאים משופרים ובמתקן חדיש, עם פתיחתו של המכון, שעבר ממרכז רפואי לין, למשכנו החדש בצומת בת גלים. המכון הוקם על פני שטח של  300 מ"ר שהושכר על ידי כללית בבית אמות ועבר התאמה מלאה, להפיכתו למכון טיפולי.

זהו המכון הגדול ביותר לריפוי בעיסוק בארץ, עם צוות מטפלים מיומן ביותר, הכולל 12 מרפאים בעיסוק. מנהלת המכון, יעל ריסמן, מציינת כי מידי חודש מטופלים במכון כ- 550 איש וסך הטיפולים הניתנים בו מידי חודש מגיע לכ-1800. המכון משרת את כל מבוטחי כללית בחיפה, קריות, יישובי חוף הכרמל, נשר ויוקנעם, אשר מופנים ע"י רופאי משפחה ורופאים מקצועיים ממרפאות כללית בקהילה ומכל בתי החולים באזור.

ענת קונס, מנהלת שירות ריפוי העסוק של כללית במחוז חיפה וג"מ, מציינת כי נוכח ההיקף הגדול של מטופלים וטיפולים,  השטח  והתנאים במכון הותיק שפעל עד כה בלין שוב אינם תואמים את הביקוש והצרכים הטיפוליים, הן של המטופלים והן של הצוות.

המכון החדש בבית אמות נבנה על פי סטנדרטים מקצועיים גבוהים, בגישה חדשנית ותוך יצירת סביבת עבודה ושירות עדכנית. דגש רב הושם בתכנונו על יצירת אוירה נעימה וידידותית והקפדה על פרטיותם של המטופלים. כמו כן, הושם דגש רב על הנגשת השירות, בכל היבט.

המכון כולל 5 חדרי טיפול פרטניים, בהתאמה לסוגי טיפול שונים, כגון: טיפול קוגניטיבי, טיפול בחולים עם מחלות נוירולוגיות, חדר טיפולים ייעודי לאנשים שעברו כוויות, חדר לבניית סדים וחדר לטיפול באמצעות מציאות מדומה. כמו כן, הוכן מטבח טיפולי מרווח המאפשר למי שתיפקודו נפגע להתאמן וללמוד מחדש כיצד לתפקד במטבח מותאם. באולם מרווח שהוכן במכון ניתן גם להעביר מפגשים זוגיים או קבוצתיים.

המכון החדש נמצא במרחק הליכה ממרכז רפואי לין ויישמר הקשר הייעוצי עם המומחים שם. כדי לתת מענה דחוף ומיידי ולשמור על רצף טיפולי עם הרופאים במרכז רפואי לין, הוכן גם חדר טיפולי ריפוי בעיסוק בצמוד למחלקות האורתופדית והטראומה בלין, בו יינתנו טיפול ראשוני והדרכה למטופלים הזקוקים לכך.

פרופ' מ"ק חן שפירא, מנהלת מרחב חיפה וגליל מערבי בכללית מציינת כי ההחלטה להקים מכון ריפוי בעיסוק חדשני ועדכני הוא חלק מתנופת פיתוח שירות של כללית בחיפה

והתאמתו לצרכים המשתנים בעיר וסביבתה. במקביל להקמת המכון, פותחת כללית בימים אלה מרפאות חדשות בסביוני דניה, ברמת הנשיא ובקרוב גם ברח' איינשטיין וברמת פרס.

השטח שהתפנה במרכז רפואי לין, עם צאתו של המכון לריפוי בעיסוק, מאפשר פיתוח שירותים חדשים וחשובים שהועברו מבית חולים יום כרמל, כגון המטואונקולוגיה.

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות