טיפול להשגת חיוך מושלם

ד"ר טל בראון רופאת שיניים מרשת מרפאות 'כללית סמייל' מסבירה כיצד טיפולים אסתטיים הכוללים ציפויי שיניים וסגירת רווחים, יכולים להשלים בהרבה מקרים את תהליך יישור השיניים על ידי סמכים {קוביות} ולהוות פתרון לחיוך שאינו מושלם.
 

אומרים לחייך לעולם, והוא יחייך אליך בחזרה, אבל איך נחייך, אם השיניים שלנו צהובות, עקומות או שבורות? שיניים יפות וחיוך מושך מקנים לנו ביטחון והערכה עצמית גבוהה שגורמים לנו לחייך. ככל שהשיניים שלנו יפות יותר, כך גם החיוך שלנו יהיה רחב יותר.

מעתה ניתן ליישר את השיניים, לצמצם רווחים ולטפל בשיניים שבורות באמצעות טיפול פשוט, קל ונוח של ציפויי שיניים. הטיפול מתבצע בעיקר בשיניים הקדמיות, במקרים שמדובר בציפויים מחומר מרוכב  הטיפול נעשה ישירות על השן, בביקור אחד במרפאה, ללא הצורך במספר מפגשים אצל הרופא, מדידות, התאמות ומעבדה. במקרים של ציפוי מחומרים קרמיים ידרשו לפחות שני מפגשים במרפאה תוך כדי מעורבות של טכנאי השיניים.הטיפול מתאים לבני נוער ומבוגרים כאחד.

 

מעתה ניתן ליישר את השיניים, לצמצם רווחים ולטפל בשיניים שבורות באמצעות טיפול פשוט, קל ונוח של ציפויי שיניים. צילום: אילוסטרציה

מעתה ניתן ליישר את השיניים, לצמצם רווחים ולטפל בשיניים שבורות באמצעות טיפול פשוט, קל ונוח של ציפויי שיניים. צילום: אילוסטרציה

 

 

טיפול לציפוי השיניים מתאים ל:

 

יישור שיניים במקרים גבוליים- לעיתים קיימים מקרים בהם השיניים אינן במנח אחיד בקשת. שן אחת או יותר במנח אחורי או קדמי ולפעמים מעט מסובבות. במקרים כאלה ולאחר התייעצות עם רופא ליישור שיניים, ניתן לבצע ציפויים ולשנות באמצעותם את נראות קשת השיניים, כך שכל השיניים תהיינה בקשת אחידה והרמונית.

לפניסגירת  רווחים בין השיניים- במקרים של משנן מרווח או שיניים קטנות שלא התפתחו- [peg shaped]יש באפשרותנו לצמצם ואף לסגור את הרווחים במקרה של משנן מרווח, וכן במקרים של שן קדמית קטנה שלא התפתחה להגדיל את השיניים ולהקנות להן צורה אחידה שמשתלבת בקשת.

שינוי גוון השיניים – במקרים של צביעה והכתמת שיניים, שאינם מגיבים להבהרה, ניתן לצפות את השיניים באחד מהשיטות שהוזכרו ולהקנות להן מראה אחיד בצבע הרצוי למטופל.

השלמת כותרת של שן שבורה- שן שנשברה בדרך כלל בגלל מכה {טראומה} לשן או למספר שיניים לפעמים תוך פעילות ספורטיבית שגרתית או ממשהו כה שיגרתי כמו נגיסת משהו קשה באוכל ניתן להשלים את החלק השבור ולהחזיר את מראה השן באופן שלא ניתן יהיה להבחין בשבר.

אחריעיצוב צורת השן – במקרים בהם צורת השיניים אינה תואמת את צורת הפה והפנים ופוגמת בחיוך. יש באפשרותנו לשנות את צורת השן ולהקנות לה מראה מעוגל יותר, מרובע, מוארך או רחב. כל זאת בהתאם לרצון המטופל ובהחלטה משותפת עם הרופא.

הטיפול מתאים לכולם- בכל גיל החל מגיל נערות, ועד לגילאים מבוגרים.

 

את הציפויים ניתן לבצע רק על שיניים טבעיות ולאחר התייעצות עם רופא ליישור שיניים או רופא חניכיים. אין אפשרות לבצע ציפוי על גבי כתרים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות