תרומה מרגשת לתינוק עם תסמונת דאון

צוות המכון להתפתחות הילד של כללית בקריות התגייס למען תינוק הסובל מתסמונת דאון ונזקק לטרמפולינה יקרה
 

: עדנה דרימר, אחראית ריפוי בעיסוק מכון להתפתחות הילד קריות ושירי שלו בכר, דיאטנית עם הטרמפולינה שנתרמה. צילום: כללית

: עדנה דרימר, אחראית ריפוי בעיסוק מכון להתפתחות הילד קריות ושירי שלו בכר, דיאטנית עם הטרמפולינה שנתרמה. צילום: כללית

צוות כללית בזבולון ובקריות ממשיך לגלות נדיבות ולסייע ככל שאפשר למצוקת מטופלים, הרבה מעבר לתפקיד הטיפולי מקצועי. כך גם כאשר לטיפולה של שירי שלו – בכר, דיאטנית במרפאת להפרעות אכילה בינקות שמפעילה כללית במכון להתפתחות הילד בקריון, הגיע תינוק בן שנה וחצי עם תסמונת דאון. למרות שהיא אם לארבעה, חששה אימו של התינוק להאכילו, בגלל החולשה המוטורית שלו, מבנה הפה המיוחד לילדים עם תסמונת דאון והחרדה בעקבות שינויים בארוחות שלו.

האם ותינוקה טופלו ע"י צוות כללית בסיוע תרגום טלפוני לאמהרית. במהלך הטיפול, הודגם לאם כיצד להאכיל אותו, ומה  מומלץ לתת לו לאכול בשלב זה. הצוות התרשם שיש צורך בכיסא "טרמפולינה"  על מנת לאפשר ארוחה בטוחה. כיסא כזה אינו בנמצא בבית ולא ניתן לבקש את ההורים שירכשו כזה, בשל העלות הגבוהה ומצבם הכלכלי הקשה.

שירי הדיאטנית, אשר נרתמת תמיד לגיוס צעצועים וסיוע למטופליה, פנתה לרקפת אבו המרכזת גם את הפעילות למען הקהילה בזבולון וביקשה את עזרתה. רקפת הוציאה מיד קול קורא לעובדי זבולון ותוך מספר ימים, חוה יוספסברג – אחות אחראית במרכז לבריאות האישה בזבולון תרמה טרמפולינה חדשה נקייה ומהודרת. יש לציין כי היו פניות של עובדים נוספים שהביעו רצון לתרום כסא טרמפולינה.

עדנה דרימר – מנהלת צוות מרפאות בעיסוק במכון להתפתחות הילד, שהדריכה את האם כיצד להאכיל  את תינוקה, יצאה במיוחד לבית המשפחה כדי להביא את הטרמפולינה, התאימה את הרצועות והדריכה את ההורים איך להשתמש בכסא. ההורים היו מאוד נרגשים חשבו שמי שהגיע הוא צוות הרווחה וכאשר גילו שהכל מחווה של צוות בריאות כללית היו מופתעים עוד יותר.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות