מרחיבים את אזור התעשייה

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה אישרה הרחבת אזור התעשייה של קרית ביאליק. המשמעות: אלפי מקומות תעסוקה חדשים יתווספו לאזור התעשייה

 

לאורך פארק התעשייה מתוכננים אלפי מקומות חניה לנוחות העובדים והמבקרים. צילום עיריית קרית ביאליק

לאורך פארק התעשייה מתוכננים אלפי מקומות חניה לנוחות העובדים והמבקרים. צילום עיריית קרית ביאליק

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה אישרה את תוכנית ההרחבה של אזור התעשייה ב־245 דונם. קרית ביאליק צפויה להכפיל את אוכלוסייתה בשנים הקרובות ופרנסי העיר הבינו מבעוד מועד שהתושבים החדשים יזדקקו למקומות תעסוקה רבים, לכן דאגו לקדם את התוכנית לפיתוח אזה"ת והפיכתו לפארק תעשייה ומסחר אזורי. התוכנית שאושרה על־ידי הועדה המחוזית קובעת את הרחבת אזור התעשייה מזרחה עד לתוואי כביש 22, כביש עוקף קריות, אשר יאפשר נגישות מרבית לאזור. לצורך כך ייבנו מחלפים חדשים: מחלף ח"ן בדרום ומחלף כרי נעמן בצפון.

אזור התעשייה הישן המתאפיין ברובו בתעשייה מסורתית מתפרש על שטח של כ־600 דונם, מתוכם 290 מ"ר בנויים שפועלים בו למעלה מ־1000 בתי עסק בהם מועסקים מעל 5000 עובדים. כאמור, לאחר אישור התוכנית יורחב אזה"ת בכ־245 דונם נוספים ויציע שטחי מסחר ותעשייה, כאשר תכסית השטח המיועד לבינוי יהווה כ-50 אחוז.

לאורך פארק התעשייה מתוכננים אלפי מקומות חניה לנוחות העובדים והמבקרים. בנוסף, מתוכנן להיבנות ציר תנועה אורכי ראשי אשר יחובר למחלף ח"ן מדרום ומחלף כרי נעמן מצפון.

בכדי לקדם את הקמת אזה"ת יהיה צורך בשינוי ייעוד הקרקע מאזור חקלאי לקרקע המיועדת להקמת מבני תעשייה, תעסוקה, שירותים ומסחר, בנייני ציבור וחניונים.

באזור התעשייה החדש יושם דגש על נושא איכות הסביבה, כך שלא יותרו שימושים בעלי סיכון לזיהום או מטרד סביבתי גבוה. כל מערכת התשתיות כולל חשמל, מים וביוב, טלפון, גז, טלוויזיה וכבלים תהיינה תת קרקעיות.

באזור התעשייה החדש תינתן תשומת לב גם לגגות המבנים אשר יעוצבו כחזית נוספת על מנת להסתיר את המתקנים הטכניים הממוקמים על גבם. בנוסף לדאגה לחזית המבנים, תינתן התניה למתן היתר בניה למשרדים שידרשו לעמוד בתקן בניה ירוקה 5281 בדרגת כוכב אחד לפחות.

ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, הודה לוועדה המחוזית על ההחלטה וציין כי יישום התוכנית יאפשר תוספת אלפי מקומות תעסוקה לעיר קריית ביאליק ולאזור כולו: "קרית ביאליק הולכת להיות הדבר החם הבא בתחום הנדל"ן. אטרקטיביות העיר בולטת כבר עכשיו לאור בקושי הדיור הגוברים. לצד בניית אלפי יחידות דיור חדשות יש צורך ביצירת מקומות תעסוקה שיהוו את העורף הכלכלי של העיר, ישמרו על איתנותה בכדי שנוכל להמשיך ולהעניק לתושבינו את השירותים המוניציפליים האיכותיים ביותר".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק