מתנדבים בשל"מ כותבים ספרים

שניים ממתנדבי של"מ קרית מוצקין, יהודית שרייבר ושמעון לוי, החליטו שעם היציאה לפנסיה הגיע הזמן לכתוב ספרים לילדים ולמבוגרים

בתמונה: הספר "זה גדול להיות קטנטן" – שיש בו שירים ואיורים מקסימים על אירועים יום־יומיים בחיי ילדים

בתמונה: הספר "זה גדול להיות קטנטן" – שיש בו שירים ואיורים מקסימים על אירועים יום־יומיים בחיי ילדים

יציאה לגמלאות היא הזדמנות לממש חלומות שלא התגשמו  עד כה מסיבות שונות. שניים ממתנדבי של"מ קרית מוצקין בחרו לכתוב ספרים: יהודית שרייבר כתבה שני ספרים אחד לילדים והשני למבוגרים  ושמעון לוי כתב ספר על תולדות המחשב.

יהודית שרייבר, בת לניצולי שואה, אם לשלושה בנים וסבתא לארבעה נכדים. הייתה מורה לפני צאתה לגמלאות ובשנים האחרונות שלחה ידה בכתיבת ספרים: ספר ילדים בשם "זה גדול להיות קטנטן" – שיש בו שירים ואיורים מקסימים על אירועים יום־יומיים בחיי ילדים רכים. הספר יצא לאור לפני שנתיים בעקבות תיעוד אירועים בחיי שני הנכדים שלה.

מספרת יהודית: "הספר השני יצא לאור לפני שבועיים ושמו "שרה". זהו ספר למבוגרים המתעד את חייה של אמי בשנים 2015-195. הספר נכתב על פי סיפורה ועבורי הוא זיכרון ושימור של משפחתי".

על כריכת הספר יש תמונת גלויה. מה משמעותה של גלויה זו?

"גלויה זו נשלחה לאמי ע"י סבי ז"ל  בזמן שהותה במחנה עבודה בתקופת השואה ונשתמרה בביתי".

איך נולד הספר? ספרי על התהליך של כתיבת הספרים.

"על הספר "שרה" עבדתי כשנה. בתחילה חושבים על רעיון, לאחר מכן יושבים שעות רבות מול המחשב, כותבים, מוחקים וכו' עד שמרוצים מהתוצר. עתה יש למצוא עורך לספר, בית דפוס מתאים, מאייר ויש לחשוב על מראה הכריכה".

מה את מרגישה לאחר כתיבת ספר?

"אני אוהבת לכתוב כבר מגיל צעיר מאוד וכשאני מסיימת כתיבת ספר, אני מלאת סיפוק ושמחה על היכולת להגשים חלום ילדות".

שמעון לוי  מתנדב בתנועת של"מ בקרית מוצקין. תורם שעות רבות במשך כל השבוע במרכז להב"ה בקרית מוצקין, והחליט כאמור לכתוב ספר על תולדות המחשב.

מה הקשר שלך לנושא המחשבים ומדוע החלטת לכתוב על נושא זה?

"במשך 43 שנים עבדתי בתעשיית הייטק עד צאתי לגמלאות. את 30 השנים האחרונות ביליתי  בסמוך או מול מחשב. כשהתחלתי לעבוד ב'אלביט מחשבים', בשנת 1969, הייתי עד להולדתו של מחשב "אלביט 100", שהיה המחשב האישי המסחרי הראשון בעולם. זכיתי לחיות בעידן של כניסת המחשב לחיינו, לחוות ולראות את המחשב שהלך והשתכלל במשך כל אותן שנים ועד היום. כאשר יצאתי לגמלאות, חיפשתי ספר בנושא הנ"ל ולא מצאתי. לעניות דעתי ספר כזה לא נכתב. ואז החלטתי לכתוב אותו.

מה יש בספר שכתבת?

"הספר בן 226 עמודים, עוסק בהיסטוריה של המחשבים, עם תמונה עכשווית מסוימת ועם מבט מסוים לעתיד. בחרתי להשתמש בלא מעט תמונות ואיורים צבעוניים בהתאם לנושאים השונים, כדי ליצור עניין ולמנוע שעמום וחדגוניות. לקח לי כ־3 שנים. משיקולים שונים החלטתי להפיץ את הספר בפורמט PDF ולהעניק אותו בחינם לכל מי שירצה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית מוצקין