איך להגיע לעבודה במהירות בפקקים

תושבי חיפה והקריות מכירים היטב את הפקקים באזור ועל כביש החוף. עם זאת, קיימות גם אלטרנטיבות ולא חייבים לנסוע לעבודה עם הרכב הפרטי. החל מהמטרונית ועד האופניים – הנה כל מה שצריך לדעת

 

 

תשתיות התחבורה בחיפה והקריות כבר לא עומדות בעומס. מספר הרכבים הפרטיים על כבישי הארץ עולה מדי שנה, ומי שגר באזור שלנו מרגיש את זה היטב כל בוקר. בנוסף, גם החזרה לעבודה דרך כביש החוף או בדרכים מקבילות הופכת להיות סיוט. התוצאה היא תחושת תסכול בקרב התושבים וכמובן חיפוש אחר אלטרנטיבות.

 

תקועים בפקקים? נסו להגיע לעבודה באופניים. צילום: יח"צ

תקועים בפקקים? נסו להגיע לעבודה באופניים. צילום: יח"צ

 

 

מתי בפעם האחרונה השתמשתם במטרונית?

 

למזלנו, קיימות לא מעט דרכים להגיע לעבודה במהירות גם בלי לעמוד בפקקים. ראשית, ניתן להשתמש כמובן בכרמלית ברגע שבו היא תחזור לפעילות. השריפה בתחילת חודש פברואר 2017 פגעה בכבל שאליו מחוברת הכרמלית וגרמה נזק לשש תחנות, ולפי הערכות היא תושבת למשך כמה חודשים לפחות. חזרת הכרמלית לפעילות תקל משמעותית על הצפיפות באזור חיפה ותחזיר לה אמצעי תחבורה חשוב.

האלטרנטיבה בינתיים היא לנסות להתרגל למטרונית. זו מערכת הסעת המונים של מטרופולין חיפה, עם מעל רבע מיליון נוסעים ביום. המטרונית מבוססת על שימוש בכלי רכב חדשניים ותחנות חכמות. קווי השירות כוללים את אזור צפון הקריות, מקרית אתא לבת גלים דרך כביש 4 והעיר התחתית ומקרית ים וקריית חיים לשכונת הדר.

מלבד המטרונית, בחיפה יש עוד פתרונות תחבורה. התחבורה הציבורית בחיפה והקריות פעילה בשבת ונוח להשתמש בה בשילוב עם רכבת ישראל. במידה ואתם עובדים מחוץ לעיר, נסו לוותר על הרכב הפרטי לפחות בחלק מימי השבוע וכך תחסכו בהוצאות. מתחנת הכרמל של הרכבת תוכלו להיכנס לתוך העיר עם אוטובוס, או לחילופין במונית. זכרו שכל מאמץ שלכם לוותר על הרכב הפרטי משפר את איכות החיים בחיפה ומייצר סביבה נעימה יותר לכולנו.

 

הגיע הזמן לעבור לאופניים

 

אי אפשר לדבר על פתרונות תחבורה באזור צפוף כמו חיפה והקריות בלי להזכיר אופניים חשמליים יעילים ונוחים. האופניים מתאימים לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים והם לא דורשים מכם שום סוג של מאמץ. השימוש באופניים רלוונטי כמובן למי שעובד בתוך חיפה והקריות ולא למי שצריך להגיע לתל אביב או אפילו לעכו, אבל יש לא מעט אנשים שעונים על הקריטריונים.

חוץ מזה, קיימת אפשרות להשתמש באופניים רגילים ולנצל את הנסיעה בבוקר לעבודה כדי לעשות קצת כושר. אזור חיפה והקריות שופע עליות וירידות וסביר להניח שכבר אחרי זמן קצר תרגישו הרבה יותר שריריים. בסופו של דבר, המטרה היא להגיע לעבודה כמה שיותר מהר אבל גם ליהנות מהדרך. את זה ניתן לעשות רק אם משלבים בין אמצעי תחבורה ושומרים על ראש פתוח. בנוסף, חשוב מאוד לוותר על הרכב הפרטי בהקדם.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בצרכנות