בוב דילן מקרב לבבות

תלמידים יהודים מנשר וערבים מבקה אל-גרבייה שרים בוב דילן. התלמידים מתרגמים יחד את שיריו מאנגלית לעברית ולערבית, כשהתוצרים יוצגו בשבוע הבא בבקה אל-גרבייה 

"המפגשים המשותפים יצרו קשר בין התלמידים שנחשפו להכרת האחר בחברה, לקידום סובלנות וליצירת דיאלוג פורה, מעניין ומשמעותי"

"המפגשים המשותפים יצרו קשר בין התלמידים שנחשפו להכרת האחר בחברה, לקידום סובלנות וליצירת דיאלוג פורה, מעניין ומשמעותי". צילום: תיכון מקיף נשר

הזמר, היוצר וזוכה פרס נובל, בוב דילן, מקרב בין הלבבות של תלמידים יהודים מהעיר נשר ותלמידים ערבים מבקה אל-גרבייה.

במהלך השנה הנוכחית התקיימו מספר מפגשים בין 17 תלמידי כיתות י"א מתיכון מקיף נשר לבין 17 תלמידים מבית הספר "אלקסמי" בבקה אל-גרבייה. במסגרת המפגשים, שחלקם נערכו בנשר וחלקם בבקה אל-גרבייה, נפגשו התלמידים ותרגמו יחד את שיריו של דילן מאנגלית לעברית ולערבית. את התוצרים של העבודה המשותפת יציגו התלמידים בערב שיא שיתקיים בתאריך 22.3.17 בשעה 19:00 באולם הקונגרסים של מכללת אלקסמי להנדסה ומדעים, בבקה אל-גרבייה, במעמד ראש העיר נשר, אבי בינמו.

כל הרעיון נולד אצל מנהלת קרית החינוך של ע"ש רבין, בנשר, סיגל אופיר, ביום בו הוכרז על בוב דילן כזוכה בפרס נובל. אופיר,  הכירה את סגן המנהל של בית ספר אלקסמי כשנה קודם לכן בקורס מנהלים ואז עלה במוחה הרעיון לפרויקט משותף שמקרב בין יהודים לערבים. כך נבנתה תכנית שמטרתה היא יצירת דיאלוג בין תלמידים מבקה אל גרבייה ונשר באמצעות ניתוח השירים של בוב דילן.

התלמידים התחלקו לארבע קבוצות עבודה משותפות כשכל קבוצה בחרה לעסוק בניתוח של אחד משיריו של דילן. "המפגשים המשותפים", מספרת אופיר, "יצרו קשר בין התלמידים שנחשפו להכרת האחר בחברה, לקידום סובלנות וליצירת דיאלוג פורה, מעניין ומשמעותי".

יש לציין כי את התכנית המקצועית הובילו המורה אורנה טנא, מרכזת אנגלית ודפלומטיה בתיכון מקיף נשר ורחל שלם, מרכזת החינוך החברתי ומורה לספרות בבית הספר. את תהליך העבודה מתעדות שלוש בנות ממגמת תקשורת י"ב כחלק מפרויקט הגמר שלהן בתקשורת מעשית.

מנהלת קרית החינוך של נשר, סיגל אופיר: "ברצוני להודות לאורנה טנא על הירתמותה לתוכנית ועל המקצועיות הרבה בהובלת התלמידים, לרחל שלם על הליווי של התלמידים בהבנת שירתו של בוב דילן, לחגית צופר על הייעוץ הרגשי בתחילת הדרך וכמובן למנהלת החטיבה העליונה בתיכון מקיף נשר, לאה אופיר, על הארגון הכללי. יישר כוח לכולם ושנמשיך ליזום תוכניות ערכיות המקדמות סובלנות בחברה".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר